Întrebare recomandată | sorinacio98 a întrebat:

De fiecare data când se strica ceva, părinții dau vina pe mine desi eu n-am facut nimic. Le spun mereu ca n-am stricat nimic, iar ei nu ma cred. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Explica-le ca gresesc, demonstreaza ca tu nu ai nicio vina si ca nu ai atins lucrul respectiv in vreun fel ca sa se strice.
Fii serioasa si nu fa cine stie ce "crize" daca esti acuzata, pana la urma este normal ca cel mai mic sa fie primul suspect atunci cand se strica ceva.
Demonstreaza-ti nevinovatia! Pana la proba contrarie o sa fii vinovata in ochii lor! Este singura ta sansa_____De fapt ai doua sanse.
A 2-a ar fi sa le castigi increderea. Sa le demonstrezi ca poti sa faci o multime de lucruri bune s.a.m.d. Iarasi, foarte important, tine minte sa nu distrugi alte lucruri din greseala intrucat poate ca de aceea te banuiesc mereu pe tine.
Demonstreaza-le ca gresesc cumva. Daca nu poti atunci esti vinovata. Cel mai mic este intotdeauna tapul ispasitor.
Succes!

| OfataOricare a răspuns:

Explicale ce s-a intamplat de fapt si adu dovezi ca tu nu ai facut nimic. Si eu patesc acest lucru mereu cand dispare ceva sau se strica e vina mea, chiar daca eu nu am facut nimic. Sper sa te descurci si sa dovedesti adavarulwinking.

| stefy120000304 a răspuns:

Si mie mi se mai intampla.Dar sti ce fac? Ma incui in baie si nu ies pana nu imi dau dreptate.Si dupa aia parintii nici nu mai pomenesc de intamplare

| mihai77www a răspuns:

Tipa la ei si o sa le treaca cheful de a da vina pe tine happy

| AndreeaAysel a răspuns:

Daca tu stii ca nu esti vinovat nu trebuie sa te simti prost si nici sa incerci sa le demonstrezi.La ce bun daca tot nu te cred!? Insa ai putea sa le demonstrezi ca ai grija de lucrurile pe care le ai si ca le meriti!

| aphrodite a răspuns:

Explică-le adevărul purtându-te calm, nu arunca cu chestii prin cameră sau nu zbiera la ei. baftă!

| AnabyTinista a răspuns:

Buna! Aratale parintilor tai ca esti o persoana buna si demontreaza-le ca esti nevinovata.

| mototolu a răspuns:

Sa fii acuzat pe nedrept e groaznic.
Exista doua solutii:
1. pastreaza calmul si incearca sa-i convingi ca n-au dreptate, filmeaza ce faci toata ziua ca sa le demonstrezi happy
2. incepe sa strici chestii prin casa ca sa vada cum e happy

Hai spor si numa' bine!