| Kornuletz540 a întrebat:

De la o vreme incoace, tata ma tot intreba obsesiv cand imi fac o prietena si nu mai stiu ce sa-i raspund. Ma intreaba asta in fiecare zi aproape si deja m-am saturat de fixatia asta a lui. Ceva sugestii?

27 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai 25 de ani. Chiar ti se pare ca el are o fixatie sau tu ai o problema? Altii la varsta ta isi intemeiaza familii.

| Kornuletz540 explică (pentru darrio2007):

Unchiul meu are 34 de ani si pana acum a avut vreo opt-noua joburi( unul in strainatate) si nu are familie si o vasta experienta de viata.Si cine a zis ca daca iti faci o familie vei fi pe deplin fericit si implinit, de unde astfel de idei care in ziua de azi, nu se aplica pe deplin? Timpurile s-au schimbat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Kornuletz540):

Atunci ce rost mai are intrebarea ta daca ai deja un exemplu de viata, pe unchiul tau?
Experienta de viata are, nu te contrazic, dar in viata de familie nu are deloc, din ce spui. Are toate sansele sa nu isi intemeieze niciodata o familie. Eu am 30 de ani de munca, si in Anglia si in tara dar familia este si va fi principala preocupare a mea.

| ania a răspuns:

Felicitări ca nu încerci să-ți faci o relație doar ca să nu se spună ca nu ai o relație. Ai fi cel mai fericit dacă ai alege sa intri într- o relație doar când intenționezi ca în viitorul apropiat Lasasa- l pe tatăl tău sa vorbească singur liniștit. sa te căsătorești. Și pe tatăl meu bunicul îl tot presa sa- și găsească o fata și fiind de la tara și fiind rar pe atunci ingineri necăsătoriți, se și înțelegea cu părinții fetelor sa facă o plimbare cu ele dar tata a ales sa fie virgin, pana la31 de ani pentru ca era credincios și voia sa respecte Biblia și sa păstreze totul pana la casatorie, pentru soția lui. Este un soț și un tata minunat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zii ca e greu sa te accepte o femeie cand tu iti iei stirile de pe

active news. ro

| sierra1 a răspuns:

Câți anișori are kormulețul? - pentru sugestii adaptate

| Kornuletz540 explică (pentru sierra1):

Bănuiesc că ai pus întrebarea în spirit de glumă, dar pentru că sunt finuț și educat îți răspund fără miștou-ri sau umor negru, am 25- la sugestii pune și tu ceva mai puțin deplasat if you please

| sierra1 a răspuns (pentru Kornuletz540):

Nu e glumă, de unde să visăm câți ani ai dar din spirit colegial (față de cei de pe site) era drăguț să spui că ai vârsta... și că "tata ma tot intreba obsesiv cand imi fac o prietena"

sugestii: fă-ți sau nu-ți fă, e decizia TA

| mihai69 a răspuns:

Spune-i că ești gay și nu vrei cu gagici! Sigur scapi de el.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru mihai69):

Cred că scapă definitiv laughing)))

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

Pai e?

| 1234568807 a răspuns (pentru mihai69):

Dupa o sa il intrebe cand isi face un iubit, mai bine ii zice ca e neutru laughing

| Kornuletz540 explică (pentru mihai69):

De-ar fi așa de ușorsad

| Kornuletz540 explică (pentru anonim_4396):

Nu nu sunt.

| Emma30555 a răspuns:

Spune i adevărul. Ca nu vrei momentan o relatie, sau ca nu găsești o fata cu care sa te înțelegi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Pai si cine il crede, pe vremea cand era tasu' tanar aveai femei si daca nu vroiai, majoritatea aveau 2-3 sau mai multe gagici, am prins si eu un pic din vremurile alea si chiar asa era, te insurai cand aveai chef.
Acum tasu' nu stie ca vremurile s-au schimbat radical, el crede ca mai e ca pe vremea lui, nu stie ca lumea s-a schimbat radical.

| Kornuletz540 explică (pentru Emma30555):

In sfarsit o idee pertinenta, multumesc mult

| LordCristobal a răspuns:

Minte-l frumos si spune-i ca ai o iubita care e cea mai frumoasa femeie din lume.

| iulia0514 a răspuns:

Spune-i ca nu e neapărat să-ți faci o prietena poate fi și un prietenhappy dacă întreba când ai de gând să ai o iubita era altcevahappy

| Kornuletz540 explică (pentru iulia0514):

Atunci probabil ori o să-mi taie capul, ori o să-mi rupă gâtul sau brațele, depinde ce dispoziție are pe moment, mersi oricum pentru sugestiehappy

| iulia0514 a răspuns (pentru Kornuletz540):

E na nici chiar așa! Nu vad de ce ar deveni violent când el te preseazăhappy

| DeMicUnCălător a răspuns:

Spune-i să-și vadă de treabă lui și să inceteze să-și bage nasul unde nu-i fierbe oala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii pui melodia lui Cheloo- Lmea s-a schimbat si o sa inteleaga.

| 1234568807 a răspuns:

Mergi la c***e si se rezolva

| vodami92 a răspuns:

Nu este treaba tatalui tau sa stie cand iti vei gasi si tu o fata! cu care ma rog te insori si celelalte! e doar decizia ta! tu hotarasti! si din pacate nu este o decizie tocmai usoara!

| WANNNA a răspuns:

Spune-i ca esti gay laughing)))))))

| MocanuSofia a răspuns:

Spune-i ca esti asexual. e mai simplu laughing