| danny_5717 a întrebat:

De vreo 2 ani vorbesc pe internet cu o fata din polonia.Ne iubim foarte mult si am vrea sa fim impreuna.De multe ori m-i se pare ca sunt doar niste vise si ca nu avem nici o sansa.Credeti ca o relatie ca asta ar putea merge? S-au ma amagesc doar?

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

Nu se poate numi relatie daca nu va intalniti. Daca v-ati intalni, eu zic ca ar merge pentru ca, din cate spui tu, nu e doar atractia fizica, din moment ce vorbiti de 2 ani. Tot ce poti afirma deocamdata e ca sunteti best friends si va spuneti totul, vorbiti orice, etc., ceea ce e bine pentru inceput (un inceput cam lung, ce-i drept), dar pana nu va intalniti, nu poti spune ca sunteti impreuna.

8 răspunsuri:
| L a răspuns:

Poate merge in cazul in care va intalniti, sau unul dintre voi se muta la celalalt.`Din punctul meu de vedere, relatiile virtuale nu tin.`

| xAndro a răspuns:

Pai.sincer.te cam amagesti.niciodata relatiile la distanta nu merg.in alt pct de vedere. nu o cunosti exact doar de pe internet... poti vb 10 ani cu o fata pe internet si sa nu o cunosti indeajuns. happy lasa internetul. ia`ti o viata si gasesteti o fata "reala" nu "virtuala" :d

| darrio2007 a răspuns:

Daca vorbesti cu ea de 2 ani pare sa fie ceva serios. Ti se pare prea frumos banuiesc? De ce nu ar merge? Eu am vorbit cu actuala sotie pe net aproape un an si acum suntem impreuna de 5 ani. Dar trebuie sa va intalniti intr-o zi.Iti doresc succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa mearga si eu am un iubit la distanta mare si suntem in preuna de 3 ani lacra_frumusica@yahoo.com

Răspuns utilizator avertizat
| sergent91 a răspuns:

O asemenea relatie nu ar putea sa mearga. A-ti putea fi dor prieteni foarte buni.

| zepssy a răspuns:

Nu cred ca e vorba de amagire in asemenea situatii. Fiecare are personalitatea lui si dreptul de a visa.
Eu am vb cu un tip din New York vreo 3 ani pe net.Nu am crezut ca ne vom intalni vreodata, dar discutiile cu el imi faceau mare placere pentru ca erau inteligente si interesante. A venit intr-o vara si ne-am intalnit (mi-a placut de el la nebunie in realitate) si peste un an m-am mutat cu el in NY. Suntem casatoriti de 2 ani aproape and love is in the air happy

Poate povestea mea e doar un caz fericit sau exceptia de la regula... a nu se generaliza!

| MisterKat a răspuns:

Cred ca se poate, danny.
Poti sa te muti tu la ea in Polonia.
Daca vrei sa inveti ceva poloneza, da-mi un mesaj si o sa-ti trimit pe e-mail sau messenger niste documente cu poloneza, dictionare si niste site-uri faine. Succes!