| UnulSimplu312 a întrebat:

Dece e viata asa de cruda... unii au totul iar alti nimic? cei rai sunt buni iar cei buni sunt rai!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauza ca planul iluminațiilor da roade

| RAY a răspuns:

Pentru ca uni dau banii pe bautura, tigarii, jocurii de noroc iar alti aduna sau le merge si creierul si fac afacere profitand de alti prostavani, viata e un joc unde indivizi superiori conduc restul se uita sau isi joaca rolul de inferior, 10% din populatia lumii sunt superiori restul sunt sclavi lor care muncesc ca sa i imbogateasca mai mult, atat de prosti sunt ca isi aleg stapanii, omul e cea tampita creatura din univers

| danay72 a răspuns:

Aparent binele e rau și răul bine, dar până la urmă binele învinge.Fii tu bun indiferent de ce fac alți, nu uita tot ce vreti sa va facă vouă oamenii faceți-le și voi la fel.

| mentholinks a răspuns:

Viata pe acest pamant nu valoreaza doua parale. In curand ai sa te trezesti batran si eventual bolnav pe patul de moarte.

| aneliram a răspuns:

Ai dreptate, dar se spune ca cine a vazut moartea se multumeste si cu boala.

Răspuns utilizator avertizat
| Gaftoneanu_Mircea_1957 a răspuns:

Nu ne nastem in acelasi mediu, nu ne hranim la fel, nu invatam la fel, nu avem acelasi nivel de cultura, nu avem aceleasi posibilitati financiare, deci suntem entitati diferite.Viata este cum ti-o faci iar oamenii buni, daca esti bun vor veni in intampinarea ta. De multe ori cei care cred ca nu au nimic au de fapt totul. Daca cineva te-a dezamagit, nu pune la suflet.Mergi inainte. Bucura-te de viata!

| AugustinG a răspuns:

Esti bine ma?!

| eretgew a răspuns:

E simplu: Pentru că unii se nasc norocoși, iar alții, oricât de mult s-ar strădui în viață să le meargă bine și să realizeze ceva, tot nu le merge, din cauză că s-au născut ghinioniști.
În viață se nasc două tipuri de oameni: Cei norocoși și cei necăjiți și amărâți, adică cei care au ghinion.