| miley123 a întrebat:

Deci am o intrebare : pe ce se bazeaza prietenia?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Prietenia este un lucru indispensabil vietii. Prietenia inseamna in primul rand a iubi. Cei care-si iubesc prietenul proportional cu meritul acestuia sunt prieteni constanti si fideli.
Prezenta prietenilor trezeste un complex de sentimente, caci prietenia inseamna comuniune de ganduri, sentimente si idei... altfel spus, comuniune spirituala.
In concluzie, prietenia se bazeaza pe sinceritate, respect, incredere, loialitate, sprijin in momente dificile, rabdare, toleranta, etc. Un prieten adevarat este cel care nu are rabdare sa te asculte si nu se enerveaza cand tu te incapatanezi sa vorbesti numai despre problemele tale, ci din contra, pe cat posibil incearca sa te ajute sau macar sa-ti dea un sfat sincer si bun. Un prieten este acela carte stie sa sa te critice cand ai gresit si sa-ti arate unde ai gresit, dar si sa te laude cand meriti.
Lucru cel mai bun in viata este, fara indoiala, sa nu cauti a avea prea multi prieteni, caci nu cantitatea, ci calitatea conteaza.

8 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Pe respect daca nu exista respect nu exista prietenie, iubire,,,, etc

| NickiMinaj a răspuns:

Pe nimic. e o conjunctura fericita, care poate deveni oricand nefericita.

| BlaBlaa a răspuns:

Pe sinceritate, respect, incredere si sustinere reciproca happy

| Georgianaax a răspuns:

Pe nimic :X:X
doar certuri happy
si bataihappy

| ruPfashu a răspuns:

Incredere si respect. Astea sunt cele mai importante aspecte din punctul meu de vedere.

| rZv995 a răspuns:

Sinceritate,Respact,sa il ajuti la greu!

| MihaRa_4489 a răspuns:

Prima data pe compatibilitate, urmata de sinceritate iar in timp vine si increderea.

| creatzza_3788 a răspuns:

Prietenia se bazeaza pe : incredere, sinceritate, respect