| IubesteEa a întrebat:

Deci din povestile anterioare el s-a despartit de mine findca o prietena de-a mea s-a bagat in relatia noastra si el a vrut sa nu ii zic la nimeni ca suntem impreuna si cand s-a despartit de mine si-a cerut scuze apoi a zis mai bine decat sa ne certam toti 3.Si am cateva intrebari, 1.de ce nu a vrut sa nu spun la nimeni ca suntem impreuna, 2.de ce a crezut-o pe prietena mea care il placea si pe mine nu? si 3 de ce a spus mai bine sa nu ne certam toti 3? ce a vrut sa spuna? a vrut sa se desparta de mine? sa stiti ca eu am plans mult dupa el si mi-am pus la status supy si el la fel deci ce credeti? va rog sa raspundeti la toate intrebarile dau funda va multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Draga mea, nici tu nu trebuia sa-i spui prietenei tale de relatia voastra daca el ti-a spus foarte clar sa nu spui nimic!
Dar asta a fost doar o greseala din partea ta. Dar este chiar foarte ciudat atitudinea lui fata de tine chiar "de ce sa nu spuna nimanui de relatia voastra?".
Dar acum iti voi raspunde la intrebarile tale:

1. Poate ca a vrut sa tina asta un secret si sa nu se afle relatia voastra dar am si eu o intrebare el a spus cuiva de relatia voastra mai stia cineva in afara de voi 2+ prietena ta? Sunt mii si mii de motive de ce a facut asta. Dar eu iti voi da doar cateva poate a vrut sa numai afle nimeni pentru ca parinti tai/lui nu erau de acord despre relatia voastra si de aceea a vrut sa tina totul secret sau poate ii era rusine cu tine si a tinut acest secret cum am spus sunt foarte multe motive si raspunsul le stie doar el!

2. El stia ca prietena ta il place? N-am urmarit si celelalte intrebari ale tale si cum ar veni sunt incepatoare in aceasta intrebare pentru ca nu am avut timp sa ma uit si al celelalte intrebari. Dar ce a spus ea mai exact cum s-a bagat in realatia voastra? V-a amenintat ca va spune relatia voastra? Sau s-a dat la el? (Aici sunt confuza ti-am spus ca nu am urmarit celelalte intrebari!)

3. Poate nu a vrut sa se bage intr-o cearta dura dintre doua fete si a preferat sa nu se mai certe cu nici una si sa plece si plus sa se desparte de tine ca sa termine toata acesta poveste! Sau poate a avut o relatie si cu ea stiind ca-l place atat de mult.

Cand si el a pus la statusul lui "supy"era dezamagit si trist ca v-ati despartit sau poate l-a pus asa la misto. Ai putea tu sa pleci de pe mess si el sa creada ca ai iesit si poate cine stie ce status isi pune. Dar eu cred ca este trist din cauza despartiri poate te iubea tare mult si e greu sa stie ca s-a despartit de tine.
P.S. cel mai bun si sincer raspuns ti-l poate spune el personal asa vei afla totul clar! Si daca tot n-o sa va impacati poate o sa mai tineti legatura ca prieteni.

6 răspunsuri:
| IubesteEa explică:

Iubeskchusky in primul rand nu era cu prietena mea, ca a aflat mai tarziu ca ea il place si s-a despartit inainte sa stie ca e il place atat de mult si el nu o placea si nu avea cum sa aiba o relatie ca oricum era prietena mea si imi spunea chiar daca nu i-am spus eu ca sunt cu el si ea era cu un fost coleg de al meu

| IubesteEa explică:

Bya da la raspunsul tau la intrebarea 1 a mea da a spus la cativa din colegii lui si mie mi-a spus sa nu zic la nimeni

| IubesteEa explică:

Pai bya la raspunsul nr 2 da el stiai de la ea ca i-a dat id-ul lui si etc si da se dadea la el si i-a spus lui multe minciuni si el a crezut-o

| whatevernvm a răspuns:

Cred ca ai nevoie de o doza de gramatica.

| iubeschusky a răspuns:

Pai ti-a spus ca nu vrea sa afle nimeni de relatia voastra tocmai de aia, ca era si cu prietena ta.ca sa nu afle cumva ea sau altiic a sa iti spuna tie ce face prietenul tau pe la spatele tau intelegi? poate lui ii placea mai mult de prietena ta, era o tentatie mai mare pentru ca nu era a lui, doar tu.si s-a despartit de tine, probabil si de ea ca poate se saturase si el de triunghiul amoros dintre voi 3 si si-a dat seama ca nu a facut bine.stai linistita ca baieti sunt destui:*cautati altul care sa te resprecte, nu sa te insele cu prietena ta:*FUNDA te rog:*:*

| Deea_8175 a răspuns:

Da, 1) poate parintii lui nu erau de acord, sau cine poate sti? poate a vrut sa ascunda acest lucru si de aceea procedat astefl, totusi mai sunt multe alte motive. eu ma gandesc si la acela ca poate el o placea pe prietena ta, probabil altii stiau ca sunt impreuna si de aceea nu a vrut ca acele persoane sa afle si despre relatia pe care o are cu tine, dar nu cred. Acest lucru doar el il stie, esti de acord cu mine? 2)intrebarii acesteia nu cred ca ii pot da un raspuns. Totusi, eu cred ca nu putem stii noi ce este in capul lui, ceea ce a gandit el, de ce a procedat astfel. Tot ceea ce spunem noi sunt doar supozitii, nu stim daca pot infatisa realitatea sau nu. 3)intrebarea number 3, cred ca aceasta cam clarifica totul, ma refer la faptul ca a spus "mai bine sa nu ne certam toti trei ". De aici eu,si nu numai eu, pot concluziona faptul ca iubitul tau avea o relatie si cu prietena ta. exact cum a spus si samilprovo, va dorea pe alemandoua. Totusi, eu subliniez inca odata faptul ca ceea ce am spus eu, sunt doar niste interpretari ale faptelor si comportamentului sau, dar poate sa fie total diferit. Sper ca ceea ce ti-am spus te va face sa nu mai fi supy. Important este sa nu acorzi atentie acestor copilarii, sa te gandesti ca oricand poti incepe o alta poveste de dragoste, de data aceasta minunata :*:*: