| padalekilover a întrebat:

Deci eu ma cert cu parintii mei mereu, cum spun ei "nu mai comenta!" cum sa fac chestia asta? cum pot fi si eu mai pe placul lor ca sa primesc ceea ce vreau?

4 răspunsuri:
| SweetLove37 a răspuns:

...Ca sa vezi cate avem in comun, diferenta este la mine se spune "nu-mi raspunde" cea ce este imposibil...conversatiile sunt ca sa vb.
Ti-as spune sa inghiti si sa treci mai departe, dar nu e asa de usor, mai ales cand pun si ei paie pe foc. Poti sa ceri sau sa-ti stangi bani daca e ceva mai ieftin.Incerca sa o iei si pe perioada sarbatorilor cum ar fi: Craciun,Paste, Ziua copilului, Ziua ta
Succes

| alessia5158 a răspuns:

Simplu! --- executi "ordinul" fara crâcnire( comentarii) --- recompensa( primesti ce vrei) nu va intarzia sa apara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti. Ei intodeauna vor fi impotriva ta. De ce? Poi daca ar fi de acord cu tine nu ar mai fi parintii tai. Nu stiu cum sa-ti explic straight face. Atunci cand iei nu sunt de acord cu tine vor sa demonstreze ca ei sunt parintii si u esti copilul si vei face ce spun iei.

| Spirii a răspuns:

Singura metoda este sa ii lasi sa vorbeasca singuri oh go on asta incerc si eu sa fac cu parintii mei, dar nu pot. nu pot sa tac si sa ascult cum ei tipa si fac pe sefii cu mine, oricat m-as stradui sa le fiu pe plac, mereu gasesc cate un motiv de cearta.