| hitman2014 a întrebat:

Deci m-am certat cu fratele meu acum 2 saptamani si de atunci nu am mai vb unu cu altu, chestia asta imi frange inima si nu stiu ce sa fac.Voi ce parere aveti?
P.S:nici nu stiu cum as putea sa ma impac cu el...sad

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Eu sunt singură la părinţi, aşa că îţi voi da o părere obiectivă.
Cred că e normal să mai existe mici conflicte între fraţi şi surori, la fel cum e şi între prieteni, părinţi, etc. Dar un lucru este sigur. Chiar dacă el aparent pare orgolios şi indiferent, în sufletul lui cu siguranţă ţine mult la tine şi ar suferi dacă ţi s-ar întâmpla ceva.
Mergi la el când crezi că e mai bine dispus şi încearcă să vorbiţi. Spune-i pur şi simplu că îţi pare rău fiindcă v-aţi certat şi îţi doreşti să vă înţelegeţi bine, că doar sunteţi fraţi.

Toate cele bune!

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Impaca-te in chipul cel mai firesc. Vorbeste cu el ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.

| William a răspuns:

Nu stii ce sa faci straight face. Vorbeste cu el, zi-i ca iti parer rau. Impacati-va ca sunteti frati.

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Ura intre frati este cel mai urat si oribil lucru! Fratii trebuie sa se iubeasca unul pe altul si sa-si acorde ajutor reciproc!
Fa cumvasi impaca-te cu el.Eu nu am frati dar mi-ar fi placut sa am. Sunt singura intr-un dormitor mare si nu am cu cine vorbi.
Trimite-i o scrisoare, un cadou si spune-i sa te ierte!
Curaj si sa va impacati kiss!

| hitman2014 explică (pentru PisicutzaCenusie):

Pai el a spus ca ii pare rau dar nu e gay ca sa ma iubeasca...

| PisicutzaCenusie a răspuns (pentru hitman2014):

El te iubeste dar vrea sa spuna ca nu te iubeste la alt mod! big grin

| ZambetDeGheata a răspuns:

Spune-i ca iti pare rau, e fratele tau