| anonim_4396 a întrebat:

Deci m-am muatat la alta clasa...Și îmi place foarte mult de un băiat, nu bea, nu fumează și e așa de drăguț și mai timid bine că și eu sunt. Și mereu se uita azi după mine și i-am dat mesaj și la urma i-am spus că e super de treabă și drăguț și el a spus la fel adică că și eu sunt.Am 16 ani și nu sunt materialistă sa zici că umblu după băieți răi cu bani și BMW nuuu...eu daca l-as avea pe el as fi cea mai fericita.Dar sunt varza sa mă împrietenesc nu știu cum să fac plus că mai e in clasa cu o fată și se înțeleg super bine și nu vreau să mă bag peste ei. Ajutați-mă va rog

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Îți dai seama cât de bun îl face simplul fapt că nu fumează și nu bea? Ai 16 ani și îți mai trebuie creier, sperăm că mai crește odată cu vârsta.

| SkyPilot a răspuns:

Daca el se uita dupa tine, te bagi. Mergi si vorbeste cu el in pauze, dar fii normala, nici excesiv de prietenoasa, nici sufocanta. Ai grija sa ai ceva subiecte pregatite. Daca va fi interesat, va face el pasul urmator.

| Crackman a răspuns:

Chestia asta...
Vorbeste cu el la rece, ii spui ca vrei ceva.
Eu o sa zica da sau ba.

| euveverita a răspuns:

Data trecuta erai cu colegul de scoala. Erai înnebunita după el si parca tot mesaj i ai trimis si nici nu te cunoștea?