| aNONIM12234534 a întrebat:

Deci, nu mai pot de nervi. Am o colega care e foarte fitoasa si totdeauna trebuie sa rezolve treburile cu maicasa. Deci, trebuie luni sa facem o sceneta cu Vizita... de I.Luca Caragiale. Dar, vezi doamne avem o grupa si nu mai avem loc in ea. Si fiti repede vrea sa se bage si ea in grupa. Si i-am spus ca nu este loc si sa se duca in alta grupa. Dar, ea nu. I-o spus la maicasa si ea o sunat-o pe profa de romana si o intrebat-o daca poate sa fie ea prezentator (in locul meu) si profa de romana o spus da. crying(((( -.-.-.-.- Nu e corect. Noi am fost primele. Ea nu stie sa isi rezolve problemele singura crying Ca vezi doamne, maicasa ii nu stiu cine. Ce ma enerveaza astia cu bani gata si fite. Ce sa fac sa imi recapat personajul? crying Cea mai mare funda si multumiri crying

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Vorbeste cu directorul si intreaba-l daca e normal sa fii acceptat undeva pe pile si intreaba-l daca asta este ceea ce reprezinta acea scoala.

| anonimg a răspuns:

Ai doua variante: te incapatanezi si spui profesoarei ca nu vei ceda locul nici in ruptul capului (oricum, nu are ce sa-ti faca); sau abandonezi complet si grupurile si scenetele si tot, si nu te mai implici in nimic. Mai bine iti pierzi timpul pe calculator decat nervii cu oameni de doi bani. Ce, este obligatoriu sceneta?

| Doub a răspuns:

Vorbesti cu profa ta de romana si ii spui sa nu faca diferente.

| NoName0x0 a răspuns:

Realizarea scenetei e hotarata de profesoara? Ca sa fie corect si sa nu te urasca nimeni, propune un fel de "casting", pentru toate rolurile, de altfel. Stabiliti cine vrea sa fie micutul Ionel, prezentatorul, doamna Maria Popescu, mama copilului, etc... Daca vei fi mai buna ca ea, vei primi rolul. Asa ar fi cel mai corect, zic eu. Acum sper ca si profesoara va fi corecta in luarea unei decizii...

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Spune-i doamne-i ce ne-ai spus si noua si o convingi!

| iulika009 a răspuns:

Nu tacea spune ce ai de spus daca o sa lasi treburile asa te va calca in picioare.

| Andrei2468 a răspuns:

.Daca profesoara de romana nu va realiza ca tu meriti mai mult acest rol sa stii ca poti apela la directiune.Iti garantez eu ca directoarea o sa inteleaga mai bine decat profesoara!

Sper ca ti-am fost de folos!