| MonsteR_4456 a întrebat:

Deci prietena mea se comporta urat cu mine, o alta prietena de-a mea si ai ei vrea sa vorbeasca cu ea, credeti ca va intelege si se va schimba?

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

April ti-a raspuns foarte bine, daca e incapatanata, poate vorbi cu ea si Dumnezeu, ca degeaba. Poate ai gresit fata de ea si nu vrea sa te ierte pentru acea greseala. Poate fi altcineva la mijloc, nu stiu. Eu in locul tau, m-as aseza ingenunchi in picioare si i-as spune cam asabig grinraga mea, daca ai pe cineva spune-mi, nu ma mai fierbe, daca ti-am gresit, iarta-ma! II pecetluiesti gura cu un sarut ii oferi o floare, o mica atentie si gata. S-ar putea sa nu-i placa niciuna din cele doua prietene, poate te gelozeste, cine stie.

| Clara_6276 a răspuns:

De multe ori se intampla ca in viata ei(a prietenei tale)sa invervina ceva sau cineva. Daca sunteti prietene ar trebuie sa vorbiti si ar trebui sa inteleaga.Eu am patin cam la fel.Prietena mea are acum un prieten.Si acum El e totul pentru eachatterbox. Si de mine a uitat.Am vorbit cu ea si nu miaim dat inca seama daca ii pasa ca relatia noastra s-a schimbat foarte mult... Oricum eu o inteleg si daca ii se va intampla ceva ii voi fi alaturi, sau daca isi va da seama ca a gresi o voi ierta.Indifernt de movit, Tu ca prietena ei trebuie so intelegi si sa-i fii alaturi.Nu o judeca. Ajut`o sa treaca peste sau pur si simplu fii alaturi de ea si nu va certatihappy. Cred ca lucrurile vor revenii singure la normalhappy. E posibil sa isi dea seama de schimbare si sa vrea sa se schimbe, Dar la fel de posibil este sa fi aparut in viata ei cineva si sa nu doreasca acea schimbare. Daca sunteti prietena adevarate lucrurile vor revenii la normalhappySper ca totul o sa fie bine>big grin