| bridget14nichole a întrebat:

Deci sunt cu un baiat de 2 luni si de o luna numai simt ca ma iubeste la prieteni le spune ca tine la mine ca altfel imi dadea bashetiiwinking. pe mess e indiferent. cand iesim e asa si asa... am inceput sa nu mai suport tensiunea asta. si maine urmeaza sa ma int cu el si sunt decisa sa-i spun tot ce am pe sufletwinking
Oare cum ar trebui sa-i spun? sau cum sa-l fac sa fie atfle? cum ati proceda?
Ajutati-mawinking
crying

3 răspunsuri:
| SeNyS a răspuns:

Cu prietenii cred ca suntem destul de sinceri, deci si el e posibil sa fi fost sincer cand a zis ca tine la tine, ca altfel ti-ar fi dat.baschetii.Poate ii este si lui mai greu la inceput, insa cel mai bine e sa-i spui tu maine ce ti se pare in neregula. Spune'i ca il simti indiferent si decat sa suferi din cauza lui, mai bine puneti punct de la inceput. Apoi vei vedea si tu ce replica iti da. daca iti spune ca tine la tine, dar ca asa ii e firea sau ceva de genu' mai incearca, sidaca situatia nu se schimba mai bine terminati! Te pup.si poate imi spui si mie ce a iesit pana la umr printr. un msj pe privat! pupici multi:*

mira
| mira a răspuns:

Adopta si tu o atitudine de indiferenta ca sa vezi ce reactie are.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Daca sunteti inca impreuna eu cred ca tine la tine, pentru ca nu poti sta cu o pers fata de care nu ai sentimente.
eu cred ca atunci cand vb cu prietenii tai vb sincer, spui ceea ce simti iar el a facut acest lucru. poate ca este genul de persoana mai distanta nu ca cel care iti da 50 msg pe zi si te bate la cap pe mess.de asemenea poate fi si un moment in care a intervenit monotonia. si de aceea ar fi bine sa ii propui sa iesiti mai des unde sa stati amandoi mai mult timp.intr-una din zilele in care va intalniti (in caz ca nu dispare aceasta situatie tensionata pe tine) sa ii zice exact ceea ce simti ...ca nu mai este la fel ca la inceput, ca nu il mai simti aproape si ca ai vrea ca totul sa revina la normal. poate ca el nu si-a dat sema de faptul ca te deranjeaza departarea asta dintre voi...de aceea este mai bine sa vb deschis si astfel poate va lua masuri ca sa dispara aceasta situatie.
oricum cea mai buna solutie e sa vb sincer si daca te iubeste va face ceva in a rezolva aceasta imprejurare neplacuta.
sper sa se rezolve totul, mult succes! :*