| Markusfrtt a întrebat:

Deci, sunt impreuna cu o fata de aproape 2 luni. Dar noi ne cunoastem de mult si am vorbit de mult. Avem creca 5 luni de vorbit si 2 de candd suntem impreuna. E un an de cand ne cunoastem, dar ne-am tot certat, mie imi placea de ea de la inceput, dar ei nu. Apoi mi-a zis ca a inceput sa ii fie drag de mine, dar nu voia sa recunoasta ca are orgoliu ala. Noi ne certam foarte des si inca o facem si acum, dar ne impacam mereu. Sunt momente in care o enervez foarte tare, alta fata m-ar da dracu, crede-ma, dar ea nu. Se enerveaza, imi spune lucruri pe care nici ea nu le crede, la fel si eu, dar apoi ne impacam, trece peste prostiile mele. Mereu trece. Mi-a aratat ca tine la mine.Ea e genu de fata orgolioasa, careia ii e greu sa recunoasta ce simte. Dar sunt momente cand imi spune ca se simte bine cand sunt cu ea, ca ii place sa o tin brate, ca nu poate sta fara sa vorbeasca cu mine..etc Dar cu toate astea, am intrebat-o acum 2 zile daca ma iubeste, daca a ajuns in punctu asta. Nu a vrut sa imi spuna, dar apoi mi-a zis ca nu ma iubeste.(PS: NU mi-a zis niciodata ca ma iubeste si apreciez asta.)Mi-a zis ca nu crede ca as fi preferat sa ma minta ca ma iubeste. ERam pe punctu de a ma desparti de ea, dar apoi am intrebat-o, si ea mi-a zis ca are o retinere, si aia fiind, ca noi poate o sa ne despartim, iar ea va ajunge sa sufere si nu vrea asta. Sunt primul baiat din viata ei si ea nu a mai trait niciodata sentimentu asta, sentimentu de a iubi pe cineva, chair ea mi-a zis. I-am zis ca poate nu e constienta si a zis "Cred ca mi-as da seama" " Nu m-a mintit cu nimic. Chair nu cred, chair e o fata sincera si din cate vad o fata cu capu pe umeri... Dar nu stiu, imi e frica ca nu o sa ma iubeasca niciodata. Ce credeti? Oare va ajunge sa ma iubeasca vreodata?

8 răspunsuri:
| MeForeverAlone a răspuns:

Eu cred că te iubește deja, dar nu-și dă seama pentru că e pentru prima dată când e într-o relație cu cineva. Poate nici ea nu știe ce simte. Fetele sunt complicate. Dar nu sunt niciodată atât de complicate încât să nu le înțelegi. Eu cred că dacă fata asta n-ar simți nimic pentru tine, ți-ar da papucii.
Și dacă tu ai impresia că încă nu te iubește, bine atunci. Mai așteaptă. Urmărește-i privirile, să vezi dacă se uită după alt băiat. Sau dacă nu pare interesată de ceea ce îi spui tu. Nu știu, zic și eu.
Baftă oricum

| RalucaRallu15 a răspuns:

Daca continuati relatia si asa cu siguranta va ajunge sa te iubească... dar sa nu o ranesti... pentru ca va fi dezamăgita, mai ales ca esti primul baiat din viata ei... ai grija de ea si daca vrei ca ea sa te iubeasca, trebuie ca si tu sa o iubestiwinking dar pe parcurs veti vedea... succes

| Neneapere a răspuns:

Am si eu un coleg in aceeasi situatie ea si el zic ca se urasc dar se iubesc
chiar daca nu vor se recunoasca nici unu.
Revenind la subiect cred ca te iubeste dar cred cai timida si nustie cum sa-ti zica.

| C9yijox a răspuns:

Sfatul meu pentru tine fie ca o sa il iei in seama fie ca nu eu tot iti zic parerea mea si ce ar trebui sa faci.
Stai o saptamana cu ea ca si pana acum (te comporti normal) si dupa ar trebui sa aveti amundoi o discutie serioasa,eu am inteles ca e prima ei relatie sau ca esti tu primul baiat pentru care simte ceva,dar totusi daca e cu capu pe umeri asa cum ai si zis tu mai sus ar trebui sa fie o femeie cu gandire rationala si sa-si puna singura intrebariile "Ba eu ce fac?" "Eu sunt impreuna cu cineva si poate nici nu-l iubesc?" deci daca e o fata cu capu pe umeri ar trebui sa ia o hotarare cuvenita,impreuna cu tine cum am mai zis,discutati mult, incet, fara graba, ca doar e vorba de relatia voastra, iti urez o zi buna happy

| Markusfrtt explică (pentru C9yijox):

Pai vezi tu. Ea tine la mine, nu poate sta fara sa nu vorbeasca cu mine. O atrag fizic, se simte bine in preajma mea...dar mi-a zis ca nu ma iubeste. Cum am mentionat si mai sus, ea zice ca are o retinere si anume ca la cat de des ne certam noi, crede ca o sa ne despartim si nu vrea sa sufere. Am intrebat-o daca e sigura ca nu tine la mine ca la un amic si mi-a zis ca nu tine asa, ca si-ar fi dat seama de asta...

| C9yijox a răspuns (pentru Markusfrtt):

Pai daca nu tine la tine doar ca la un amic si a zis ca nu vrea sa sufere daca o sa va despartiti e clar ca te iubeste, ca altfel n-are niciun sens man.

| Markusfrtt explică (pentru C9yijox):

Da, dar ea a zis ca nu ma iubeste. Oare sa nu fie constienta de asta, ea nemaifiind indragostita pana acum? Nu a mai iubit pe cineva pana acum

| C9yijox a răspuns (pentru Markusfrtt):

Deci daca nu a mai iubit pe cineva pana acum si tu esti primul ei baiat la care tine cu adevarat inseamna ca nu e sigura de sentimentele ei e putin derutata sa zic asa.e prima ei relatie e normal sa se intample asta dar man ea ti-a zis ca nu te iubeste da? dar iti pun si eu o intrebare la care sa te gandesti mult. "Ea de ce a zis ca are o retinere, ca daca va despartiti o sa sufere?". asta semnifica ca te iubeste man. daca nu te iubea nu suferea..adica nu iubesti nu suferi.e logic..iubesti..suferi din dragoste, eu zic sa ai rabdare cu ea man si sa o intelegi ca e fata si + de asta e prima ei relatia, asa cum ai zis si tu happy