| Alexandra_Ale_1995_dXqk a întrebat:

Deci uitati cum sta treaba.Eu am 11 ani,si vreau sa fiu fotomodel,da stiu suna prostesc,dar sunt foarte fotogenica si frumoasa, am ochii hazel si parul meu e aluniu spre blond si totul natural.Am buzele mari si genele lungi(naturale)si sunt niste firme (H&M si Zara) la care vreau mult sa le fac mult reclama (pt inceput) Ma rog, vreau sa va intreb cum pot sa devin fotomodel.Asta e prima si dupa mai e chestia ca e, ca eu cand sunt mare vreau sa ma mut in america...in L.A sau New York.Ca mama si tata au vorbit cu o firma si mi-au spus ca am posibilitati enorme.Dar nu aici in romania.Si de asta la 18 ani vreau sa ma mut in america...Dar parinti mei au spus ca ei nu pleaca.Normal ca in afara de asta o sa fac o afacere sa fac bani.O sa iau niste apartamente si le inchiriez sau nush exact ce...o sa vad eu! Vreau doar sa ii conving sa vina cu mn.Desigur mai intai fac facultatea ori in Viena ori in Anglia.Si la 23 de ani(cam atunci voi termina facultatea) sau 22 nush exact, ma rog vrea sa ma mut! Si ei pur si simplu nu vor sa vina cu mn.Intrebarile mele sunt
1.Cum sa devin fotomodel de akm? Intru in clasa a 6-a si am 1, 50 si ceva la insltime.Si as avea viitorul asigurat in america si na mi-ar fi mai usir
2.Cum sa imi fac viza de america la 18 ani? Permanenta ma refer
3. Daca vreau sa fiu fotomodel la ce facultate sa ma duc (in afara romaniei)
4.In ce oras din america sa ma mut la 18 ani
5.Cum sa ii conving pe parinti sa vina cu mn? Mama aici e avocata, si tata afacerist si ar avea ori cum sande de munca acolo.Si daca o sa fac multi bani o sa le fac si casa lor si imi fac si casa mea si o sa fim mult mai fericiti acolo.
6. Daca as fi fotomodel cati bani as castiga
Rog seriozitate va rog! E ceva foarte serios.E vorba de familia si viitorul meu de oare ce am o sansa imensa! Ms pwp :*

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mult succes in viata si sper sa-ti vezi visul cu ochii, dar pana atunci trebuie sa pui mana puternic pe invatat, uite romana ta schioapata si este nevoie urgenta sa o pui la punct.
Apoi, trebuie sa inveti engelza foarte bine, ca sa o poti vorbi fluent si scrie corect.
Intre timp, o sa cresti si o sa vedem daca treci de 1.70m, pentru ca asta este limita de la care se primesc in fotomodelism.
Cu plecatul in America, este vorba de foarte multi bani de care ai tai trebuie sa dispuna, pentru a te ajuta sa pleci acolo, apoi, ei nu pot merge acolo decat in vacanta, pentru ca nu pot locuii acolo, fara sa fie cetateni americani. Procesul este de foarte lunga durata, dar daca tu esti determinata sa ajungi cineva, atunci, nu pierde timpul, pune mana pe carte chiar de azi, gramatica si scrierea corecta este vitala, fara de care nu poti sa iei examenele si sa iti iei bacalaureatul, nu poti ajunge la facultate si ca atare, nu poti sa-ti indeplinesti visul.

| Dismally a răspuns:

Ce simpla pare viata cand ai 11 ani happy Nu e destul sa fii frumoasa pentru a deveni fotomodel, mai este nevoie de multa munca si mult noroc. Reclama nu vei face niciodata la ce vrei tu, vei face la sosete de lana si detergent daca asta ti se va oferi. In legatura cu Statele Unite si cu apartamentele cumparate pentru inchiriere - din banii castigati ca fotomodel nu iti vei cumpara nici o garsoniera acolo, nu mai vorbim de apartamente. Daca asta iti doresti sa faci urmeaza-ti visul dar sa nu ai asteptari prea mari, viata de fotomodel nu este deloc roz.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

F bine te-ai gandit. In cazul asta nu trebuie sa te mai duci la scoala ca iti poti strica tenul, acolo se duc doar aia urati. Mergi pe la gara si vezi pe acolo ca sunt niste afaceristi cu modele. In america cel mai bun e sa mergi in Bronx, poti castiga bani multi daca te dai cu pudra de aia speciala de a lor.

| ywar a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Bineeeeeee! nu intelege nimic, vrea sa fie fotomodela!

| ywar a răspuns:

Da, poti sa fii fotomodela la revista Viata satului din Dolhasca! Iti dai seama cata celebritate o sa fie pe capul tau.

| OMFGConrad a răspuns:

Poţi să faci centura de pe acum, de ce să mai pierzi vremea până la 23 de ani?

| Alexandra_Ale_1995_dXqk explică:

Aveti dreptate.O sa renunt.Pa