| IooMar a întrebat:

Deci vreau sa va zic ca intr'o zi am fost la MALL cu verisorul meu si acolo cu el erau mai multi baieti cu el, dar si eu eram cu prietena mea si unui baiat dintre prietenii verisorului meu i-a placut de mine si i-a zis verisorului meu, eu am vreau id-ul lui pentru ca era dragut si de asta si verisorul meu mi-a dat id-ul lui si am vb cu el pe mess si el mi-a zis ca m-a placut din prima clipa in care m-a vazut si mi-a zis daca vreau sa fiu cu el si eu am tot amanta, dar niciodata nu i-am spus "nu" si el este in clasa cu verisorul meu si acum mi-a cerut nr de telefon, dar eu nu vreau sa am absolut nici'o legatura cu el pentru ca nu este genul meu si este mai mare decat mine cu 2 ani, pur si simplu nu il plac si nu vreau absolut sa am nici'o legatura cu el. Voi ca imi sugerati sa fac?

10 răspunsuri:
| Sonny a răspuns:

Suna la Politie!

| Deniisze a răspuns:

Buna.
Cel mai bine este sa ii spui direct ca nu vrei sa ai de-a face cu el si gata.Va intelege pana la urma.

| Wihaela a răspuns:

Incearca sa nu fi dura acu el sa-i spui dintr-o data `Nu! `
spune-i ca exista o diferenta de 2 ani intre voi
asta daca nu il placi
daca simti ceva pentru el, incearca sa-l linistesti si sa-i spui ca si tu simti ceva pentru el si ca vrei sa fiti impreuna big grin

| spidy a răspuns:

Ii poti spune direct ca nu vrei sa fii cu el. e simplu. sau nu il mai baga in seama.

| Ciupiiiiiiii a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii spui verisorului tau sa vorbeasca el cu acel tip.si poate se rezolva treaba.`

| DizzYuzzY a răspuns:

Sa ii zici NU si atatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ii dai ignor pe messenger. fara probleme rapid si simplu.
scapi si in cel mai rau caz acel baiat nu o sa mai vorbeasca cu verisorul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ce crezi despre el dk e baiat de trebuie o sa te inteleagawinking

| MrBlueEnergy a răspuns:

Vorbeste deschis cu verisorul, explica-i ca nu vrei sa ai de aface cu colegul lui. Sigur te va ajuta ca ei intre ei baietii vorbesc altfel. Ii poate spune ca ai deja un prieten, sau orice altceva, nu te lasa dusa de val daca nu iti place baiatul. Si nici nu-l amagi. E mai corect asa.

| Shawty a răspuns:

Sa ii spui ce simti... unii baieti inteleg si pur si simplu accepta situatia. El ar pute fi unul dintre ei...sau nu (nu am de unde sa stiu pentru ca nu il cunosc). Incearca asta daca nu spune-i verisorului tau sa ii spuna (asta daca esti mai timida). Succes. Funda?