| Sabina887 a întrebat:

Din cate stiţi am mai zis ca am 16 ani şi sunt însarcinata în 4 luni mama a zis ca îmi va creşte ea copilul dar tata nu e de acord ca sunt însarcinata la varsta asta.Ce aş putea face în situaţia asta sa ma înţeleg cu tata? Cum pot fi o mamă bună pentru bebe?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uita de taica-tu, ca nu te va ierta niciodata la ce rusine le-ai facut lor.
Poate-ti face vreo bucurie si cand nasti cheama servicuul de Protectie al copilului, sa te ia si pe tine si pe copilas.

| darrio2007 a răspuns:

In cele din urmă tatăl tău va trebui sa accepte situatia. Vezi inainte de viata ta. Copilul ar trebui sa il cresti tu, nu maică-ta. Bineânteles cu ajutorul ei, pentru că are experienta de viata.

| Cipi1212 a răspuns:

Ești prea tânără pentru bebe. Păstrează copilul.

| ania a răspuns:

Felicitări ca ai ales sa nu omori copilul. Roaga-te lui Dumnezeu pentru relatia cu tata, spyne ca iri ceri iertare ca le complici viata. Ai fi mai fericita daca pe viitor ai alege sa respecți planul Creatorului si sa nu mai faci sex fara casatorie.