| Luiza567 a întrebat:

Din câte știți din întrebarea anterioara mama a decedat din cauza tatălui meu o bătea eu locuiesc acum cu părinți mamei mele pentru ca tata e la închisoare am 17 ani însă o visez des pe mama și îmi e foarte dor de ea tata vrea sa îl iert pentru ce i-a facut mamei dar nu sunt sigura ce sa fac.Ce ar trebui să fac în situația asta?

4 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

în niciun caz să nu-l ierți pe monstru ce ia loat viața mamei tale, stai departe de el fiindcă "tatăl" tău nu mai este "om" și un nenorocit ce trebuie să rămân tot restul vieții lui după gratii, în închisoare.Rămâi cu părinți mamei tale și nu-l lăsa să se apropie de tine fiindcă este în stare de orice așa "Părinți"...

| gabicoo a răspuns:

Să-ți vezi de viața ta și să uiți că monstrul care ți-a ucis mama ți-e tată.

| Mindfulness a răspuns:

Pff ce rău îmi pare de tine sad
Nu îl ierta! Nu acum! Lasa-l acolo unde e sa reflecteze asupra ce a făcut, e un psihopat, un criminal, nu merita milă.
Dumnezeu sa te binecuvinteze suflet drag.

| JohnnydeFeer a răspuns:

Abandonezal pe taica-tu, Uita de el, Taie orice fel de contact cu el, Asta e cea mai buna razbunare!