| LauraSofia456 a întrebat:

Din câte v-am povestit în întrebarea trecuta am 21 de ani şi un frăţior de 8 ani părinții nostri au decedat din câte vam zis mama a decedat când la născut pe el iar tata în urmă cu un an eu sunt la facultate dar şi muncesc pentru frăţiorul meu el merge la şcoala dar acum e în vacanţă el vrea să mă ajute cu treburile casnice dar nu îl las e doar un copil uneori îmi zice că îi e dor de tatacpe mama nu a cunoscut-o a murit cand la născut îmi e greu cu el dar nu îl voi da la stat el a ramas în grija mea după decesul lor şi iubitul meu ma ajuta cu el ei 2 se înţeleg bine iubitul meu la înscris la fotball pe fratele meu îi place fotballul mai am o întrebare credeţi ca sunt o sora bună? credeţi ca am facut alegerea corecta ca îl ţin langa mine? Ce îi pot zice cand mai zice că îi e dor de tata? vi se pare normal ca iubitul meu se implica şi el şi mă ajută în creşterea fratelui meu? uneori îmi e greu cu fratele meu dar îl iubesc are 8 ani

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca ai tu grija de el e bun, rar vezi asa ceva, unde pui ca este si frate vitreg.
Dar ca chestie, o murit taicatu, iar mama ta dupa cit sa zic 2-3 luni deja era si gravida cu altul? laughing
Din ce povestesti, cam asa suna.Ai spus mamata o murit cand lo nascut p[e fratetul iar taicatu in urma cu 1 an.
Ca urmare avand in vedere ca o sarcina dureaza undeva la vreo 9 luni, taicatu murise de 12 luni, cinei tata la fratele tau?

Zii si tu, taicatu era mort, mamata, o ramas gravida la 3 luni dupa 3 luni de cand tataicatu s-a dus.

Adica mi se pare o chestie aiurea, moare barbatu, tu deja ramai cu balonu la centru laughing

Ok faptul ca tu ai grija de fratetu asta e de bine.Scuze ca am spus ceva si de fratetu sau ce am spus, dar mi-a sarit in ochi chestia aia cu tata mort de 1 an, mamata face alt copil in timpul asta, dupa care se duce si ea.

E bun si asa rau, asta e, se mai intampla

| LauraSofia456 explică (pentru relian):

Nu e fratele meu vitreg e frate de sânge are 8 ani mama a murit atunci când la nascut pe el acum 8 ani şi tata în urma cu un an adica anul trecut sper că ai înţeles

| relian a răspuns (pentru LauraSofia456):

Ok scuze, intelesesem in gura si eu laughing dar asa din ce povestesti, eu asa am inteles, mama ta a murit cand la nscut pe fratele tau, iar tata murise inainte cu un an, asa ai scris, asa te-ai exprimat.

Uite aici te citez "mama a decedat când la născut pe el iar tata în urmă cu un an " de aici asta se intelege.
Trebuia sa spui : " iar tata a mutit acum un an" exprimarea ta lasa loc de interpretari, arata ca taicatu murise in urma cu un an de cand se nascuse fratele tau.

Ok acum, ai spus mai clar, scuze, sper ca nu te-ai suprat.
In rest numai bine, esti o sora buna, ai procedat bine, doar nu era sa iti lasi fratele luat de mai stiu eu ce alte rude sau de straini.

Ai aratat ca esti o persoana buna si de fapt normala, asa trebuie sa procedeze niste oameni santosi si normali. Oricine ar aprecia ce faci tu.
Iubitu tau daca te ajuta si el, inseaman ca este si el un om bun, nu degeaba sunteti impreuna, daca nu-i pasa sigur nu te potriveai cu el.

| just4ubr2015 a răspuns:

Indiferent ca ai iubit sau nu fratele tot frate ramane pana devine major trebuie sa ai grija de el iubi poate pleca oricand pe cand un frate nu familia e totul