| anonim_4396 a întrebat:

Din pura curiozitate vi se pare normal ca la 11 ani sa ai iubit? Nu e cazul meu dar am o colega de clasa care a fost rugata de un baiat din clasa a 6 (ea e in a 5 a) sa se cupleze cu el si ea il place 10% dar ar vrea sa se "cupleze" cu el si m-a intrebat ce sa faca dar am cam ramas masca si nu stiu ce sa ii spun. Ma ajutati?

12 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Da. De ce nu.Normal este o iubire nativă, copilărească, dar e bine venită, că pregăteşte pe cea adolescentină. Sărbători fericite.

| mona a răspuns:

La 11 ani chiar nu mi se pare normal asa ceva

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da doar sa se tina de mana. Nu e nimic serios acum ci peste 7-15 ani

| PedoBarbie a răspuns:

Dragostea nu are vârstă.
Să fie cu el mai ales că e aceeaşi vârstă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il place pe naiba.habar nu are cei place si ce nu.dar e in extaz ca a bagat-o si pe ea cineva in sama.ce vrea ea de elce vrea el de la ea? chiar e nevoie? sa se CUPLEZE.adica cum? ce e aia?

| Katoteshika a răspuns:

Dragostea e un sentiment greu de descris si nu conteaza la ce varsta e...
totusi mintea ei e confuza si nu stie cred ce este dragostea la o varsta asa frageda...
prietena mea tot asa a reactionat, s-a combinat si din nefericire pentru ea, a fost inselata cu alte 5-6 fete si a suferit dupa acel baiat 3 luni.straight face

| xFakeSmilex a răspuns:

Pai nu este normal.
Dar in ziua de azi unele fete au iubit de la 8 ani. Nu prea ma mira...
Ce sa ii spui?
Ca mai bine ar renunta si ar mai astepta sa creasca putin.

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Asta e doar joaca la 11-12 ani.

| Andreea2013 a răspuns:

Daca-l place sa se cupleze... daca nu, nu!

| mada7255 a răspuns:

La varsta aia nu ai cum sa intelegi ceva asa profund ca dragostea

| Alexandra_Aly_1997 a răspuns:

Parerea mea e ca daca ea vrea sa incerce sa vada cum e e treaba ei, dar daca nu il place doar 10% parerea mea e ca sa se cupleze cu el ar fi o risipa de timp...E ok o relatie la 11 ani din punctul meu de vedere dar doar daca iti place tipu...

| yoman13 a răspuns:

Dragostea nu cunoaste limite...mai ales varsta! eu as sfatui-o sa incerce pentru ca nu are nimic de pierdut