| lolipopgirl a întrebat:

Doamne cred ca innebunesc. Sa va spun pe scurt. Imi place de un baiat cu care sunt in clasa si el stie si nu'mi pot ascunde sentimentele dar nu asta e problema anul trecut ma injura isi batea joc si de mine si de abia anul asta cu chiu cu vai daca se pune in situatia de a vorbi cu mine vrb putin mai frumos. dar nu ca si cu celelalte colege adica pe ele le saluta si pe mine nu, sau cu toate gaseste ce sa vrb si cu mine nu. cel mai mult ma doare ca o gadila pe prietena mea cea mai buna care se intelege foarte bine cu el si mi-e frica sa n'o placa. prietena mea a zis ca daca intr-adevar o place niciodata nu o sa fie cu el, si lui nu'i convine ca ea fumeaza. deci nu stiu ce sa mai cred daca o place sau nu. si nu stiu cum sa il fac sa inteleaga ca totusi suntem colegi si ar trebui sa vrb.

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Foarte urata situatie.Eu zic sa ii arati ca nu iti mai pasa de el un timp si sa vezi ce face. S-ar putea sa o palca pe prietena ta.Se poarta asa cu tine pentru ca stie ca il placi si crede ca te are la degetul mic, pentru el esti deja castigata nu trebuia sa ii arati sentimentele desi stiu ca este greu.Incearca sa nu il mai bagi in seama, desigur poti si sa vorbesti cu el despre asta dar nu cred ca o sa te asculte pentru ca nu cred ca este suficient de matur. Sper sa treci cu bine peste asta.BAFTAhappy

3 răspunsuri:
| cяιss a răspuns:

Intreaba-l daca are ceva personal cu tine.
poate se comporta asa cu tine pentru ca nu vrea ca tu sa il placi.
si se comporta cu celelalte frumos ca sa te determine pe tine sa nu il mai placi.sau sa iti faca in ciuda.
good luck ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parea mea este sa nu il bagi in seama si sa iti gasesti altul.

| allina_5861 a răspuns:

Nu cred ca iti face in ciuda. Ca colleg intr-adevar ar trebui sa vorbeasca cu tine dar tu zici ca te doare mai tare ca prieteneste bine cu prietena ta dar ai spus ca el nu doar cu ea ci si cu altele dar tu o evedentiezi doar pe ea.Nu inteleg de ce te framinta gindul ca se vor place deparca astepti asta, prietena ta ti-a spus ca niciodata no sa fie cu el si ar trebui s-o crezi si sa ai incredere in ea, in nici un caz sa nu te certi cu ea din cauza lui, mai ales daca ii prietena CEA MAI BUNA

Sa-ti placa de un baiat nu e rau si majoritatea au aceiasi situatii ca la tine.Inebunesti deoarece iubesti si suferi cu timpul o sa-ti vina idei cum sa procedezi. dar sa stii ca baietilor daca vad ca cuiva ii place de ei atunci ei isi perd interesul dar daca iti place de ei dar nu arati asta atunci sunt putin mai interesanti.

Iti doresc sa treci prin aceasta situatie chiar daca iti este greu.SUCCESE