| anonim_4396 a întrebat:

Doamne imi vine sa ma omor, nu stiu ce sa mai fac, plang mereu, am luat si calmante, sigur sunt intr-o depresie si nimeni nu ma intelege, mami imi zice ca o sa treaca, pe sora mea n-o intereseaza de nimic altceva in afara de prietenul ei, toti sunt numai cu ea, ea, ea peste tot, eu fac tot ce vor persoanele pe care le iubesc, dar ele pentru mine nimic, daca ma credeti ca imi vine sa ma omor ca ma gandesc ca raman singura si ca mama mea ma minte ca ma ia in italia si de fapt n-o sa fie asa si sora mea o sa se mute la prietenul ei, daca as avea puterea sa ma omor as face-ope cuvant, scuzatimi greselile dar plang si mama mea sta in pat si nu pot sa mai corectez sa vada.

Răspuns Câştigător
| alexannndra a răspuns:

Iubitaa mea, Dumezeu ti-a dat viata, ca sa ti'o ia cand vrea el, nu esti in masura sa ti'o iei, nu e un motiv ca sa renunti la ziua de maine, la soare, la iarba verde, la cerul albastr..., toate problemele se rezolva, tu nu iti mai fa probleme, nu te mai consuma, mama ta nu te va lasa, pana la urma o mama nu poate sa isi paraseasca copilul, atat si sora ta... daca tu nu o sa mai ai idei din astea cu omoratu cel de sus va veni el cu o idee exact cand os a iti fie mai greu, tu roaga-te la Dumnezu sa apuci ziua de maine nu sa te rogi sa ti'o ia sau sa ti'o iei, ai mare grija de tine, trimitem mesaje daca mai ai vre'o problema love struck

Răspuns utilizator avertizat
22 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Viata este frumoasa daca stii sa ti-o faci frumoasa, schimba ceva, gaseste motivatii pentru care merita sa traiesti!

| rosto a răspuns:

Ce n-as da eu sa raman singura happy gandeste-te in felul urmator: o sa faci numai ce o sa vrei tu, daca ai chef sa iti lasi chilotii pe pat, pe pat ii lasi, daca nu ai chef sa strangi masa dupa ce mananci, nu o strangi. daca vrei sa chemi pe cineva la tine la orice ora, poti sa faci asta. incearca sa nu mai vezi lucrurile asa in negru. poti sa iti iei un animal, pisica sau in caine cu care sa mai vorbesti, care sa iti ocupe timpul. nu trebuie sa te gandesti ca te omori pentru ca nu are rost.

| mihaibrasov a răspuns:

N-are rost sa te omori. Singuratatea e destul de meseriasa, daca stii cum sa profiti de ea. Ce e cel mai fain e ca nu te mai freaca nimeni la cap.

| hippiemuslim a răspuns:

Lasa aerele si fii serioasa. Daca tot ce iti trece prin cap este sa te sinucizi, inseamna ca in capul tau nu exista altceva constructiv.
Eu nu vreau sa te imping in asa ceva, pentru ca nu imi doresc sa moara cineva.
Gaseste-ti un hobby, citeste o carte stiintifica (originea speciilor te-ar ajuta sa ajungi cu picioarele pe pamant)...
Nu inteleg ce te referi cand spui singura, ma intreb cati ani ai.
Astept raspunsuri.

| hippiemuslim a răspuns:

Cei care se gandesc la "cum te-ar pedepsi dumnezeu daca vrei sa te sinucizi" sunt niste ipocriti si nu tin la sanatatea ta fizica si mintala. Pe de alta parte, sunt dispus sa iti ascult problemele.

| Narfundo a răspuns:

Mda... daca lasi noaptea sa te intunece vei inchide ochii si nu vei mai vedea nici macar umbrele din camera. Ce pot sa iti zic ...trebuie sa induri ploaia daca vrei sa vezi curcubeullaughing. Nu stiu incearca sa tragi o concluzie din ce ti-am zis mai sus.

| Laura a răspuns:

Hey, fi vesela happy si eu am de multe ori momente cand plang asa de tare, simt ca, gata straight face dar nu are nimic, mai sunt si momente proaste in viata, iar de obicei le consideram mult mai proaste decat sunt de fapt tongue Acum fi putin serioasa, nu are cum sa te lase mama ta singura, sunt sigura ca o sa te ia cu ea cand va fi cazul tongue succes :*

| Reinkaos a răspuns:

Cherry incearca sa treci peste momentul asta. Gandeste-te ca nu esti singura care a trecut prin faza asta. Cu totii suferim depresii, chiar si eu la randul meu am avut o depresie cand parintii mei s-au despartit dar incet incet si cu sustinerea familiei am trecut peste asta.Incearca sa bei un ceai de sunatoare si sa te linistesti. Pa-pa

| Fetita a răspuns:

Ofy... imi pare rau tare de ceea ce se intampla.sad Dar tatal tau unde este? Nici cu ele nu te intelegi? uite... hai ca iti zic ceva in privathappy

| eXtrike a răspuns:

Rosto are dreptate, Dumnezeu n'ea dat fiecaruia cate o provocare in viata, si sarputea ca asta va fi a ta, incearca sa eviti sau sa lupti si vei avea Pacea/fericirea/sanatatea Vesnica in pat, daca te lasi batuta si iti vinzi sufletul vei traii o viata mizerabila in IAD!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii ca nu vei ramane niciodata singura.Sa stii ca in loc sa te gandesti la prostii mult mai bine ar fi sa te rogi la Dumnezeu ca toate sa toate sa revina la bine.Cred ca sora sau mama te iubesc.Nu mai plange si numai fii suparata.Gandestete la altceva! O sa vezi ca se rezolva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti iubesti mama si sora de ce vrei sa te omori sa sa le faci sufere mult mai mult decat tine? Daca mama ta ar face asta cum te-ai simti? Vrei sa renunti sa o vezi? Adica nu iti dai seama cata tristete lasi in urma ta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa sunt si tot ca tine si nici eu nu stiu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu vreau sa mor...nu mai suport viata asta de ****
spunetzymi si mie o moarte nedureroasa si rapida
eu mi-am bagat compasul in vene putin...
dar n-am murit
mi-a curs putin sange siatata tot
dar eu vreau sa mor

dar iubita mea.sa stii ca uh ai alte probleme...gaseste pe cineva sa vb.sa te sfatuiasca ce sa faci... dar cel mai corect ar fi sa vb cu maicata si cu taicatu.
sau daca pe ei nu-i intereseaza
vb cu cineva adult...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu vreau sa mor...nu mai suport viata asta de ****
spunetzymi si mie o moarte nedureroasa si rapida
eu mi-am bagat compasul in vene putin...
dar nam murit
mia curs putin sange siatata tot
dar eu vreau sa mor

dar iubita mea.sa stii ca uh ai alte probleme...gaseste pe cineva sa vb.sa te sfatuiasca ce sa faci...dar cel mai corect ar fi sa vb cu maicata si cu taicatu.
sau daca pe ei nui intereseaza
vb cu cineva adult...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

0720181325. da-mi un bip si te sun eu.cred ca te pot ajuta

| love_1617 a răspuns:

Saraca de tine trebuie sa fii tare epuizata dupa atata plans...
incearca sa iti gasesti un prieten ceva si eu am avut momente de astea dar nu m-am omorat incearca sa vb cu cnva...ai grija in tot ceea ce faci! contacteazama la delyutza_girls@yahoo.com te rog contacteaza.ma si o sa vb in particular
te rog sa ma scuzi daca nu ti-am dat accept mai trimite-mi odata

| love_1617 a răspuns:

Cintacteaza-ma pe :delyutza_girls@yahoo.com

| love_1617 a răspuns:

Contacteaza-ma la delyutza_girls@yahoo.com

| love_1617 a răspuns:

Contacteaza-ma la delyutza_girls@yahoo.com

| Pympyke a răspuns:

Uite gandeste-te asa, " Dumnezeu ti-a dat viata, ca so traiesti nu ca sa te omori". Traiete-o din plin cat timp mai poti. Si nu mai fii asa suparata, in viata omul mai are anumite schimbari dar totul va trece o sa vezi ca totul va fi bine. Doar sa ai incredere in tine si sa fii sigura pe tine. si uite chair nu merita sa-ti iei viata ta pentru asta. Fiecare om are problemele lui in viata dar nu este nimic pe lumea asta pentru care sa iti iei viata. Multi si-ar dorii sa aiba macar pe jumatate o viata cum o ai tu. pupici