| DanaDaniela2222 a întrebat:

Doar pentru faptul ca mam înpacat cu sotul meu dupa ce am fost despartiti si am vrut sa divortam iar eu mi-am facut o noua relatie in acel timp si sunt însărcinat din accea relaţie uni oameni ma judeca pentru asta s otul meu stie de sarcina si stie ca copilul nu e al lui lumea zice ca el a gresit ca ma iertat.Credeţi ca mai putem repara relaţia? Credeţi ca a gresit sotul meu ca m-a iertat?

2 răspunsuri:
| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Nu te descuraja, lumea vorbește oricum orice ar fi. În cazul tău daca te-a iertat și se comporta frumos cu tine înseamnă că te iubește și e tot ce contează. Dacă ai greșit? Cine nu greșeste în viata asta? Dacă ceilalți se considera perfecți și arunca cu pietre în alții e problema lor, tot lor li se va întoarce ca Dumnezeu vede tot. Și ca sfat, dacă rușinea e prea mare și devine inconfortabil pentru tine sa mai trăiești în acel mediu pleacă cu el în alta parte dacă va permiteți. E pentru sănătatea ta psihica, e important sa naști un copil sănătos și tu sa fii bine. Pe asta concentrează-te acum. Și nu merita sa pleci de la el doar din cauza lumii. Înrăutățești lucrurile. Dacă îl iubești stai lângă el și el o sa îți tina spatele când e cazul în fata lumii. Nu e asa?

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa de viitor impreuna cu un "fost" sot sau iubit.
Daca nu a functionat inainte, nu va functiona nici acum, mai ales ca te-ai sexuit si cu alti barabti si copilul nu este al lui.