| dianne00 a întrebat:

Doresc si eu un sfat. Sunt inca in liceu, dar consider ca am posibilitatea de a studia in strainatate dupa aceea, daca depun niste efort. Cu toate acestea, sunt intr-o relatie de un an si jumatate, cu bune si cu rele. Totusi, sunt constienta ca in cazul plecarii mele din tara relatia s-ar incheia din cauza posibilitatilor materiale (poate si intelectuale) ale partenerului. Intrebarea mea este, ar trebui sa inchei relatia acum, sa las lucrurile sa decurga mai departe sau sa renunt definitiv la ideea de a pleca in strainatate (sau mai departe de orasul natal, la o facultate mai buna)? Se merita?

Răspuns Câştigător
| elenyss a răspuns:

Se merita orice decizie legata de un viitor mai bun! Cantareste totul cu atentie dar doar gandindu-te la tine, TU esti cea mai importanta persoana din viata ta si trebuie sa te respecti ca atare.

6 răspunsuri:
| GandesteLogic2011 a răspuns:

Ascultati instinctul cu care esti inzestrata. Sacrificiul de perioada scurta in schimbul benificiului de lunga durata Intodeauna la mine a functionat.

| ZvT a răspuns:

E tare aia cu posibilitaţile intelectuale. Părăseşte-l, oricum te înşeală cu cea mai bună prietenă.

| dianne00 explică (pentru ZvT):

Nu, nu mă înşeală.

| iEmonel a răspuns:

Oh, ce trist. Alta drama... Incheie relatia ca dai acolo de carnaciori straini. smug

| cutremur a răspuns:

Un sfat prietenesc, lasa-l si fa ceea ce ti-ai propus sa faci.mult mai important e viitorul taukiss

| scorpyon1973 a răspuns:

Dianne00 sfatul meu pe care pot sa til dau este.pene mana si pleaca mai departe nu merita sa-ti distrugi cariera si daca el tine intr-adevar la tine poate si numai pote te va astepta sau va veni cu tine.in ziua de azi nu mai merita sa traiesti in tara trezeste-te la realitate.