| MyNameIsBenY a întrebat:

Draga TPU de 1 luna vorbesc cu o fata de care imi place mult si vorbesc cu ea pe net si suntem din acelasi oras si pe parcurs am observat ca si ea ma place...vreau sa o invit in oras da nu stiu cum sa ii scriu mi frica sa nu ma respinga... vreau sa imi ziceti cum sa o invit cum sa ii scriu acest mesaj! dau funda multumesc anticipat happy

3 răspunsuri:
| e1xtz a răspuns:

Fii 'barbat' si intr-una din conversatii aduci vorba despre cat de mult iti place sa vorbesti cu ea, ca esti atras de subiectele comune le care le discutati, si efectiv ii spui ca dupa aceasta perioada in care ati vorbit on-line, ti-ar face plăcere sa va cunoasteti si in realitate si te-ai simti super daca ar accepta sa iasă cu tine la o plimbare, suc, inghetata sau ce-o fi.

Daca te respinge înseamnă ca nu a fost sa fie, si măcar stii ca nu are rost sa te mai gandesti la ea, sa iti rămână amica si sa te orientezi către alta fata.
iti spun sigur ca este mai bine asa decât sa astepti asa, ca poate mă respinge, ca drobul de sare...si peste o luna sa afli ca si-a facut iubit. Unul care a fost 'barbat' sa incerce.Atunci sigur o sa te simti mai aiurea decât sa fi fost respins.

| dodo1530 a răspuns:

De ce nu o intrebi pur si simplu in timpul uneia dintre conversatiile voastre: "Miruna (sau cum o cheama), ce faci in dupa-amiaza asta (sau cand vrei u)? Ma gandeam sa mergem la filmul X sa il vedem impreuna, ce zici?" (sau sa bem ceva... sau ce stii u ca ii place)
Bafta! big grin

| Didyyyyyy a răspuns:

Ii poti zice
-Buna (numele ei ) vreau sa iti zic ceva importantant. Eu te plac mult
Vrei sa ne intalnim la restaurantul X sa mancam ceva (sau ce sti ca ii place ei )

Daca nu te place ..........macar ai incercat