| Oon3Fly a întrebat:

Draga TPU de o luna ma inteleg foarte bine cu un baiat foarte dragut si el o iubeste pe o prietena de-a mea si eu pe el, el mi-a spus mi-e ca tine la mine foarte mult si vb mereu cu mami si ma roaga sa il alint si mno mai radem imi spune sa mai vin pe la el sa mai stam de vorba dati sfaturi cum sa il fac sa ma iubeasca si sa subliniez ca pr mea nu tine la el deloc straight face

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i baiatului mai in gluma mai in serios ca tu de fapt il iubesti si ca prietena ta nu are sentimente pentru el

| RA94 a răspuns:

Aici o sa pici intr-o dilema mare:
1. ori te dai la baiatul ala si nu o sa mai fi prietena cu aceea
2. stai si suferi de fiecare data cand il vezi cu ea
3. (atentie la asta) te dai la baiat dar el ii este loial prietenei tale si te lasa cu buza umflata si in plus o sa te zica si ei si poate iti iei o bataie de la ea si nu o sa mai fi prietena nici cu ea.
gandeste-te

| Maiaaiaia a răspuns:

Pai cred ca daca vb astfel cu tine si mai mereu te cheama pe la el si iti spune vb frumoase cred ca este oarecum atras si de tine.Esti sigura ca o iubeste pe amica ta? poate este o metoda de a ajunge la tine (ma rog cred si eu) in fine! Dar totusi gaseste un moment sa vb despre relatie lui cu amika ta si incearca sa-i dovedesti ca ea nu are sentimente pentru el.si vei vedea ca o sa inceapa sa-i placa de tine si sa se apropie mai mult))pentru ca majoritatea astfel fac)) incearca si o sa vezi eu chiar cred ca el se simte bine in preajma ta si urmatorul pas pe care il va face dupa ce va afla ca iubita lui nu are sent pentru el va fi ala de a vorbi mai mult si mai mult cu tine

Sper ca ti-am ajutat si iti doresc multa Bafta!

| Oon3Fly explică:

Dar el chiar tine la ea si pe ea o doare-n 14 am vb cu ea si ea a zis ca bine pot sa il iau si nu pot sa i despart pentru ca sufera mult iar asa mai bine sufar eu decat el

| Oon3Fly explică:

Da dar tr sa mentionez ca el tine mult la ea si eu la el dar ea nu si am vb cu ea si ea a spus ca pot sa il iau dar daca se despart el va suferi asa ca mai bine nu

| AndreeaLovee a răspuns:

Ar trebui mai intai sa vorbesti cu prietena ta sa vezi ca parere are, eu cred ca nu ar trebui sa o deranjeze daca nu tine la el. Iar baiatul daca iti spune asa si te roaga sa-l alinti probabil ca te place si nu o mai iubeste pe prietena ta.