| Adriana3251 a întrebat:

Duminica ma duc cu prietenul meu la niste prieteni de-ai lui. Casatoriti, cu copii. Faza e ca el isi va petrece timpul cu tipu ala, iar eu va trebui sa stau cu nevasta lui. Habar nu am ce sa discut cu ea, cum să mă comport. heeelp.

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

2 fete nu trebuie sa discute ceva in mod special ca sa rezolve ceva. Ele discuta si atat, nu conteaza ce, de la unghii pana la motociclete, nu trebuie sa se priceapa la ceva anume. La un moment se gasesc subiecte de interes reciproc, voie buna sa fie. Ele discuta orice, asta consolideaza increderea si relatia. Te comporti normal, important e sa zambesti, nu uita ca voi sunteti instinctuale si detectati falsitatea usor. Ia vezi ce spune nenea asta -
https://www.youtube.com/watch?v=4uf3Prl8JWA

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

A cunoaste o persoana noua e un lucru minunat, inteligentii stiu sa se bucure de asta. Curaj, nu musca nimeni.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Aha, e greu de spart gheata. Pentru asta sunt complimentele. Spui ca iti place casa, daca e prea modesta casa ca sa nu creada ca faci misto o intrebi de unde si-a luat fusta, vopseaua de par, o intrebi o idee despre ce sa mai gatesti pe caldura asta... Ce e asa greu? Dupa 5 minute n-o sa puteti fi oprite. Si nu cred ca veti face 2 tabere separate neaparat, nu sunteti la Aushwitz.