| AndreiRadu5557 a întrebat:

E adevărat ca femeile bune, linistite care sunt mai scunde si mai slabe fizic prefera barbati colerici, puternici, agresivi si duri iar femeile mai active, care au initiativa si sunt puternice prefera barbatii mai linistiti?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| TimberWolf a răspuns:

Plus cu minus se atrag, deci, probabil ca da.

| TimberWolf a răspuns:

Atragi exact opusul a ceea ce esti.

| LisaJulie a răspuns:

Nu! Femeile prefera bărbații pragmatici, care de cele mai multe ori sunt ori mai deștepți ori mai descurcăreți

| LisaJulie a răspuns:

Eu cred ca în primul rand femeile cauta gentlemeni și bărbați care sa le protejeze și sa le sprijine în momente dificile

| Madaxo97 a răspuns:

Nu neapărat, mai toate femeile prefera un bărbat cu ambele caracteristici, doar ca nu in acelasi timp, trebuie să știe când să fie mai calm, liniștit, dar să aibă si momente când e masculin, puternic, dominant, a nu se înțelege agresiv, nimeni nu prefera un bărbat agresiv, coleric.

| Invictusman2025 a răspuns:

Nu prea prefera nici o femeie un bărbat liniștit că îl percepe submisiv, lor le place să fie dominate nu de ăștia plăpânzi și sensibili.

| Invictusman2025 a răspuns:

Cel mai mare turn off și Red Flag e sa fie tăcut,daca ești tacut ești pierdut definitiv,nu ai ce sa faci indiferent cat de bine ai arata,asta le emite un bărbat tăcut rău : frici,insecurități,pămpălău, nesigur pe el, afemeiat, sensibil și fricos. Exact moartea pasiunii. Orice sa nu fii dar sa nu fii tăcut! Îți spune un om tăcut aceste vorbe și liniștit, cumințel care pe vremuri era mega agresiv.

| AndreiRadu5557 explică (pentru Invictusman2025):

Trebuie sa vorbești dar sa vorbești bine nu prostii

| Invictusman2025 a răspuns (pentru AndreiRadu5557):

Sunt care vorbesc și mult și bine și sunt urâți nu sunt frumoși și au succes răsunător la femei. Daca ești tacut e grav, e capăt de linie.

| vasileparnaie a răspuns:

Pai da frate ca nu au evoluat de la maimute, au daddy issues

| TimberWolf a răspuns (pentru vasileparnaie):

Unde ai fost frate, mi-a fost dor de tine!