| darkhell217 a întrebat:

E atat de greu sa cresti un copil pe cat se spune?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este greu deloc, mai ales daca-l iubesti mult!

| Freya1 a răspuns:

Copii trebuie facuti atunci cand esti matur si suficient de stabil din toate punctele de vedere ca sa iti fie simplu sa ii cresti.
Este un stres si o cheltuiala in plus este adevarat dar nici una nu se compara cu iubirea pe care o simti sau pe care ti-o ofera.

| 393Dan a răspuns:

Nu, e ca u caine cu drepturi laughing Glumesc.

| darkhell217 explică (pentru 393Dan):

Ai copii?

| 393Dan a răspuns (pentru darkhell217):

Nu, nu-s casatorit.

| Staif a răspuns:

Daca vrei sa faci om din el, ai multe responsabilitati si nu e deloc usor. Insa daca il iubesti (cum spune DonnaAlba), totul poate fi mai usor. Insa nu te scuteste de responsabilitati.
Sper sa fii un tata bun. Succes!

| AlexAlx2626 a răspuns:

Atunci cand faci un copil vin si responsabilitatile. Trebuie sa ai un job stabil in primul rand. Sa fii la casa ta. Sa iti tii de familie. Pentru ca odata ce tu cu iubita ta doriti sa faceti un copil, trebuie sa fiti foarte constienti de acest lucru. Daca te desparti de ea, sau ea de tine, copilul ramane fara unul din voi. sau mai rau, pe drumuri. Deci, mai intai cauta-ti un job, si realizati-va usor usor. tu cu iubita ta, bineinteles!

| Evîn a răspuns:

Da este. Un copil nu este un obiect. Unui copil ii trebuie dragoste, atentie, de mancare, haine etc. gandeste-te la tine cand erai mic, cate iti trebuiau? de cate aveai nevoie? cand e mic trebuie sa ii cumperi multe jucarii dulciuri si tot ce vede si ii place ca nu prea poti sa il refuzi. Dupa aia cand creste vrea sa fie la moda ca ceilalti o sa isi schimbe stilu de viata o sa se schimbe el, o sa vrea alte haine o sa vrea multe alte lucruri care se cer la varsta lui. Trebuie sa il duci la scoala dupa aia facultate, e nevoie de multi bani si multa rabdare. Si dupa aia mai apar si problemele lui, atunci trebuie sa fi langa el, sa il sustii, sa il ajuti. Sa cresti un copil nu inseamna doar bani ci si rabdare si incredere si respect si multe altele.

| ionuadr42 a răspuns:

Dacă Stii sa îl crezi nu e greu sa cum sa te comporți cu el