| AndreiRadu5557 a întrebat:

E concurenta mare pe femei fiindca o fata e abordata de minim cateva zeci de barbati pe luna ce sanse am eu sa reușesc in condițiile in care, eu am multe minusuri si ea il va alege pe cel mai bun, ori e doar in capul meu chestia asta, ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Giulia911 a răspuns:

Curajos, protector loial, iubitor, bun, muncitor, cap de familie( adică sa se poată baza nevasta și copiii pe tine, nu sa te ascunzi după fusta nevestei), trebuie sa fi stăpân pe tine și familia sa fie pe primul loc ( adică soția și copiii, nu părinții sau fratii).

32 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de ce pretenții ai,eu am observat mereu că fix aia urâți vor fete frumoase,am întâlnit tipi frumoși care nu erau așa obsedați dat ăștia urâți vor fotomodele,le refuzi îți iei înjurături, in Romania dacă refuzi un băiat ești curva, dacă nu îl refuzi și faci sex iar ești curva, dacă ești virgina iar ești curva, orice faci că fata ești curva iar ei sfinți pământului

| AndreiRadu5557 explică (pentru RAY):

Contează aspectul fizic dar nu cum contează pentru băieți, sunt fete foarte frumoase care au luat baieti normali adica nici prea urati nici frumoși, problema e emotia pe care o transmit si faptul ca sunt prea timid, am 1.74 si 70 de kile, blond, alb cu ochi căprui, fata mea e simetrica nu stramba si arat destul de masculin, ma imbrac masculin, ascult rock si electronica deci nu cred ca sunt fatalau problema e ca sunt prea timid si am prejudecăți induse de familie si unii amici

| ioana748 a răspuns (pentru AndreiRadu5557):

Poate ar trebui sa vorbesti cu un psiholog barbat.
Intr adevar, daca nu se simt in atmosfera hormonii de barbat nu poti crea chimie cu nimeni.
Insa daca vrei reusesti. Vei invata sa nu mai traiesti in comparatie si sa intelegi ca frumusețea este in ochii celui care privește.
Si orbii se indragostesc si realizează familii.
Ore cum definesc ei frumusețea?

| AndreiRadu5557 explică (pentru ioana748):

Da iau in calcul si asta, dar trebuie sa fie hn psiholog bun si empatic, o sa încerc si un psiholog barbat dar si o femeie care sa imi arate cum gandesc femeile pentru ca trebuie sa aflu ce fel de barbat isi doresc femeile, ce vestimentație, ce atitudine vreau tipul ce femeie pe care imi doresc sa întâlnesc, aia e ca nu imi plac cluberitele si alea care de duc din barbat in barbat, vreau sa ma îmbunătățesc ca om dar societatea asta nu stiu daca ofera oportunitati de vindecare sufleteasca.

| AndreiRadu5557 explică (pentru ioana748):

"Vrea tipul de femeie" îmi cer scuze pentru greșelile de scris!

| RAY a răspuns (pentru AndreiRadu5557):

Sunt fete cu băieți urâți care au banii multi, de acord

| ioana748 a răspuns (pentru AndreiRadu5557):

Da,este bine sa afli cate ceva din ambele parti(ambele sexe). Se numește dezvoltare personala si cu siguranță o sa ti foloseasca.
Societatea noastra nu poate oferi nimanui mai nimic Suntem divizati si programati in existenta bazata pe ego si fara empatie.Nu as vrea sa generalizez, sunt si oameni de treaba si misto, altfel soarele nu ar mai rasari.
Insa acceptam ce nu putem schimba si cam atat.
Suntem pe cont propriu.
Inteleg ca doresti sa intalnesti o fata cuminte, normal ca o vei gasi, poate si ea asteapta un baiat cu bun simt.
Iti doresc ca Universul sa sincronizeze drumurile si sa va intersectati.
happy

| AndreiRadu5557 explică (pentru RAY):

Urati dupa perspectiva noastră si frumoși din perspectiva fetelor

| RAY a răspuns (pentru AndreiRadu5557):

Urâți din perspectiva tuturor, lăsați poveștile idealiste, de 34 de ani visați numa idealisme

| AndreiRadu5557 explică (pentru RAY):

Pentru femei nu contează atat de mult aspectul fizic cum contează pentru bărbați, un bărbat cucereste femei cu caracterul sau

| MariusTT a răspuns (pentru ioana748):

Genial

| ioana748 a răspuns (pentru MariusTT):

Multumeschappy

| RAY a răspuns (pentru AndreiRadu5557):

Caracterul lui, și totuși ești virgin

| ioana748 a răspuns:

Tu incearca. Alegerea ei nu are legatura cu criteriile tale despre cum ar fi „cel mai bun".
Pe langa minusurile de care spui adauga respect si bun simt, s-ar putea sa ramai surprins.

| RAY a răspuns (pentru ioana748):

Nu ea alege și involuntar alegem

| Giulia911 a răspuns:

Dacă vrei sa îți găsești o partenera trebuie sa FII BARBAT! Adica sa ai tot ce inseamna cuvântul "barbat".

| AndreiRadu5557 explică (pentru Giulia911):

Care ar fi acelea dupa părerea ta?

| AndreiRadu5557 explică (pentru Giulia911):

Eu am plecat acum 2 ani de acasa si acum locuiesc in alt oras cu chirie si sunt doar pe barba mea, am nemultumiri, probleme dar nu le discut in familia mea deoarece nu doresc sa le fac rau pentru ca sunt mai slabi de fire si se îngrijorează tare, când e vorba de o fata cred ca sunt curajos si protector, niciodată nu dau vina pe altii sau sa ma ascund, nu am frati si am fost crescut doar de mama insa principiul meu e ca sotia si copiii sa fie pe primul loc, multi parinti le fac rau copiilor ca se baga iar eu nu as permite asa ceva. Cred ca ma mine e problema ca nu stiu cum sa abordez o femeie fara ca aceasta sa fuga pentru ca acum femeile nu mai au încredere in bărbați deoarece ele cred ca acestia vor doar sex si atât, si recunosc ca sunt putini băieți ok, de aceea cercul meu de prieteni este atent selecționat, eu nu accept tatuati, bețivi, oameni care înjura samd.

| Giulia911 a răspuns (pentru AndreiRadu5557):

La locul de munca nu ai nicio colega? Data viitoare când te duci sa-ti cumperi haine zâmbește i domnișoarei de la casă, vezi cum reacționează ( sigur nu cheamă paza laughing ). Eu nu va înțeleg pe aștia care sunteți speriați de bombe când e sa abordați o femeie. Și dacă te refuza, ce? Nu îți scade valoarea. Când se ivește o ocazie de orice fel, adică când pur și simplu se intampla sa interacționezi cu ea, fii puțin mai mult politicos decât e cazul și zâmbește. Nu te va manca. Și dacă te refuza nu de descuraja.

| Giulia911 a răspuns (pentru Giulia911):

Pacat ca ai fost crescut doar de mama, ar fi trebuit sa stai mult cu tatăl tău, sa te fi învățat cum sa fii bărbat. sad acum la psiholog cu tine

| Giulia911 a răspuns (pentru Giulia911):

Ce vârstă ai? Please spune-mi

| AndreiRadu5557 explică (pentru Giulia911):

Tatal meu nu a mai venit niciodată sa ma viziteze, nu il judec dar din păcate de la 7 luni acesta ne-a parasit si nu a mai dorit sa aiba legatura cu noi, macar a platit pensia alimentara in rest Dumenzeu sa il conștientizeze si sa îl ierte

| AndreiRadu5557 explică (pentru Giulia911):

Apropo am 25 de ani

| Giulia911 a răspuns (pentru AndreiRadu5557):

Îmi pare rau, sa nu îl urăști niciodata.

| Giulia911 a răspuns (pentru AndreiRadu5557):

Mulți înainte!

| RAY a răspuns (pentru AndreiRadu5557):

La ce sfaturi ai primit mori virgin, tu crezi toate mincinoasele, ele vor opusul a ceea ce scriu de asta barbati rai sunt fantezia lor, nu crede in femei

| Giulia911 a răspuns (pentru AndreiRadu5557):

Curajos, protector loial, iubitor, bun, muncitor, cap de familie( adică sa se poată baza nevasta și copiii pe tine, nu sa te ascunzi după fusta nevestei), trebuie sa fi stăpân pe tine și familia sa fie pe primul loc ( adică soția și copiii, nu părinții sau fratii).

| Modzilian a răspuns:

E concurenta mare pe femei? Ciudat, pentru ca statistic sunt mai multe femei decat barbati.

| mcmxl a răspuns (pentru Modzilian):

Sunt mai multe femei doar dupa o varsta anume pentru ca barbatii nu se ingrijesc si nu prea merg la medic, deci femeile traiesc mai mult.

| Modzilian a răspuns (pentru mcmxl):

Gresit. Uita-te la ultimul recensamant. In toti anii, la toate varstele, mereu au fost mai multe femei.
Acum, iar e adevarat ca mai putine sunt curate, instruite, gospodine... adica frumoase si devreme acasa.

| LegiuitorulInfractorul a răspuns:

1. Nu asculta sfaturi despre viata relationala si cum sa fi ca barbat de la o femeie!
2. Nu mai incerca sa le curtezi, fi tu rege si devino curtat, adica dezvolta-te pe tine insuti, baga ceva carti de dezvoltare personala, alea le citesti odata si dupa nu mai ai nevoie.

| mcmxl a răspuns:

Nu toate fetele sunt abordate doar ca voi abordati mereu in card doar fete care arata ca niste modele, fetele normale nu va plac.

| MariusTT a răspuns:

"Scarcity mindset-ul" asta nu te va ajuta prea mult.
Dezvolta amicitii cu cateva fete, citeste, incearca sa le aduci un "+" in viata fara sa fi un pres obv.
Te ajuta daca devi familiar cu energia feminina, dar ajuta daca faci si un sport de contact sau dansuri(sa o ai si pe cea masculina). Cand esti o persoana interesanta generezi interes!