| 4b a întrebat:

E posibil sa iubesti o pers si cu toate astea, sa te porti cu indiferenta fata de ea? thinking

Răspuns Câştigător
| 666_7474 a răspuns:

Salut. Neglijenta si indiferenta merg mana in mana. Ambele sunt arme ale iubirii, ale dragostei ascunse si ascund in spatele lor sentimente puternice din partea unui om ce nu se simte responsabil de ele. In concluzie: da, se poate sa iubesti o persoana, fiind inferent cu ea.winking

18 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu e posibil asa ceva. E posibil insa sa faci greseli si sa nu stii sa-ti manifesti dragostea fata de acea persoana. Deci, orice e posibil, numai nu indiferenta, eventual doar mascata.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Nu toti avem firea calda si transparenta. La oamenii inteligenti aceasta indiferenta reprezinta de fapt o strategie. Ne place sau nu, constientizam sau nu, intre doi care se iubesc se duce de fapt o lupta de dominare a unia de catre celalalt si viceversa. Situatiile pot alterna pe masura ce acestia isi dau seama ca de fapt asa se intampla. Da este posibil sa o iubesti foarte mult, chiar fara sa-ti dai seama de intensitatea sentimentelor tale. Sau se prea poate ca sa doresti constient sa iti dozezi sentimentele, ca sa nu suferi mai tarziu. Te sfatuiesc insa sa nu exagerezi cu aceasta strategie. S-ar putea ca la un moment dat persoana iubita sa nu mai inteleaga nimic si sa incerce sa se vindece de tine. De aceea, macar din cand in cand da-i de inteles prin gesturi de afectiunea ta si macar o data la jumatate de an spune-i ce simti. Daca nu doresti sa folosesti prea multe cuvinte, nu este necesar. Este suficient sa ai pregatite cateva foarte frumoase, pline de esenta si foarte inteligent asezate. Mult succes!

| Psihiatra a răspuns:

Da.asta se intampla cand persoana in cauza nu vrea sa recunoasca dragostea fata de cealalta

| Deniisze a răspuns:

Din punctul meu de vedere...
Cred ca este posibil si asta.
De fapt nu cred.Sunt sigura!
Mi s-a intamplat chiar mie...il iubeam da eram indiferenta fata de el.This is the life...
Bafta!

| Ionela_6254 a răspuns:

Da.

| seena8616 a răspuns:

Da. asta pentru ca sa o atragi si mai mult

| unknown3243 a răspuns:

Da am multi la scoala zice ceva de genul: nu ma intereseaza de ea etc. Eu si inca mai multi neam dat seama care e treaba cu ei fie ca i-am spionat etc.

| 4b explică:

Ms de sfat anonim 2winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da bine inteles.
da nu vrei sa stie lumea ca o iubesti faci pe indiferentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e posibil doar daca nu o iubesti... poate ti-e draga dar nu o iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu...sincer am incercat si pentru mine a mers. Depinde de personalitatea acelei persoane...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferenta poate fi provocata de o nemultumire, fara a se pune problema lipsei de sentiment; poate fi reactia la anumite asteptari pe care nu le indeplinesti. Poate fi din cauza altor griji care preocupa persoana respectiva atat de mult incat sa piarda din vedere importanta faptului ca te afli langa ea. Vorbeste-i, spune-i ce simti!

| MusicMakesMeFreeXD a răspuns:

Cand iubesti totul este posibil

| Adeeliiina a răspuns:

Da, mi-a mi s-a intamplat fiindca cred ca nu ma place sad dar cred ca ma place

| adelin2552 a răspuns:

Daca o privesti cu indiferenta inseamna ca astepti ceva de la ea si aceasta nu iti ofera

| mada_9035 a răspuns:

Da, este posibil...si asta sa o faci doar pentru a nu-si da seama de sentimentele pe care le ai pentru ea! incercand sa sa te ascunzi dupa aceea indiferenta!:-)

| Edy_8367 a răspuns:

E posibil atunci cand nu intelegi cuvantul'' iubire''.