| Manuela a întrebat:

E posibil sa te indragostesti de cineva pe Internet in doar cateva zile?

Răspuns Câştigător
| wizard_cristi a răspuns:

Nu cred. Trebuie sa il cunosti cu adevarat pentru a putea sa spui ca te-ai indragostit de el, altfel te-ai indragostit de proiectia pe care acesta si-a facut-o in mediul virtual.

20 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

CHESTI AE CA NU TE UNDRAGOSTESTI DE PERSOANA RESPECTIVA TOCMAI ASTA E PREBLEMA.ITY CLADESTI O IMAGINE PERFECTA DESPRE PERSOANA RESPECTIVA IMAGINE DE CARE TE SI INDRAGOSTESTI! POARETA-TE CU GRIJA REFERITOR LA CHESTIILE ASTEA.

carla
| carla a răspuns:

Tot ce e posibil. Ideea este sa discuti cat mai mult cu el, sa-l cunosti si bineinteles sa-l vezi in realitate asa cum se comporta. In orice caz, da-i intalnire in orasul tau e mai sigur asa.

| 1942 a răspuns:

Sa te indragostesti pe Internet e ca si cum te-ai indragosti de un actor din filme, numai ca aici e mai periculos, ti se scriu personal vorbe pe care iti place sa le citesti, crezi tu, numai pentru tine. Nu stii despre cine este vorba, ce fel de om este si cum se poarta.

| AlinaBulina a răspuns:

Eu zic sa ai grija cu chestiile astea. O prietena de-a mea, tot asa, s-a indragostit lulea de un tip pe net. Cand s-au intalnit, tipul avea vreo 45 de ani si era chel. Intr-adevar, statea sprijinit de o super-masina si invartea niste chei pe degete, dar prietena mea avea 17 ani la vremea aia. tongue Deci be careful!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe internet nu ai acces la om in adevaratul sens al cuvantului, nu-ti poti da seama exact cum e el, de aceea substitui prin imaginatia ta. Numai ca atat tu cat si el vreti sa credeti ca ati cunoscut persoana la care visati, asa ca atributele ei la care nu aveti acces, le scoateti din mintea voastra si, evdent, alegeti sa il investiti cu cele mai dezirabile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discutiile pe net sunt in general fictive, iar oamenii nu isi arata adevarata fata, creand o falsa impresie...multe persoane stau pe net si discuta cu necunoscuti din lipsa de ocupatie. daca tu chiar crezi ca e ok, incearca sa afli cat mai multe informatii despre el si dupa ce esti sigura ca nu e un psihopat, poti sa iesi cu el la o intlanire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sigura ca da. Am avut iubiti pe care i-am cunoscut pe net si care s-au dovedit a fi la fel de simpatici/destepti si in viata reala. Evident, trebuie sa ai grija cu cine vorbesti, dar asta tine mai mult de bun-simt, sa stii. NU te lasa pacalita de cineva care e prea absorbit de propria persoana si nu pare interesat de tine. NU te lasa pacalita de cineva care incepe sa iti spuna vorbe dulci prea devreme sau prea des...probabil le spune tutoror fetelor pe care le intalneste! Si, nu in ultimul rand, gandeste-te la veridicitatea lucrurilor pe care le spune. Daca dupa cateva saptamani de vorbit cu el, nu iti poti face o idee cat de cat clara despre ritmul lui de viata/viata lui cotidiana... las-o balta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa te indragoseti. poate tu crezi asta insa nu e adevarat. daca te-ai intalnit cu el atunci poti sp ca te-ai indragostit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te indragostesi nu, poate doar iti place tipu cum arata da niciodata nu se stie, dar fii atenta si intereseaza-te daca iti vorbeste sincer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar imi place de cineva.Eu am 10ani si sunt la scoala din Mogosoaia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur!

Chiar mi s-a intamplat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e posibil! si eu sunt in aceas situatie acum.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa e foarte posibil.asa m-am indragostit si eu, pe yahoo.arata foarte bine, si nu e o poza, ne vedem pe webb si vb la tel.sti tu:totul e posibil daca vrei cu adevarat! eu sunt in anglia si el in romania, imi doresc tare mult sal pot atinge.chestia este ca e cam timid, si eu la fel, dar sper sa ne descurcam la primul sarut.laughinglaughing. dragostea pe net e frumoasa si misterioasa.cred ca e mai frumoasa dect cea in fata blocului pe fiecare seara.macar pe net nu e plictisitoare si nu stai cu frica, ca-ti pune mana cine stie pe undelaughing. eu iti doresc succes:X:X:X

| larapopa a răspuns:

Da, este posibil. Dar trebuie sa fii foarte atenta, sa incerci sa-l cunosti foarte bine, ca sa nu ai surprize. Sunt atat de multi aventurieri care navigheaza pe internet in cautare de distractii! Te incanta cu vorbe frumoase, care tu crezi ca iti sunt spuse doar tie, cand, de fapt, aceleasi vorbe le spune tuturor fetelor pe care le cunoaste pe diferite site-uri sau chaturi. Face poate, cu tine, anumite gesturi de iubire si tu crezi ca sunt numai pentru tine, cand aceleasi gesturi le face cu toate fetele cunoscute pe net. {toate astea, vorbe si gesturi le-am vazut cu ochii mei}. Indeparteaza-te de iubire, macar cateva momente si incearca, cat de mult poti, sa judeci cu Ratiunea, nu cu Inima. Inima te poate insela, Ratiunea, spun eu, nu te poate insela niciodata.
La fel de bine poate sa fie un tip sincer, important este sa-l cunosti foarte bine si, cum am spus, sa te iei dupa ratiune si nu dupa inima
Bafta.

| julijulianna a răspuns:

Parerea mea ca este o prostie mare sa te indragostesti de cineva pe internet doar cateva zile

| je a răspuns:

Sigur ca poti. Daca ai si o poza(veridica) de a lui atunci e posibil sa ai noroc. Daca nu, te indragostesti de ideea acelui cineva, cuvintele sunt magice si pot face minuni. Dar ce te faci cand ajungeti face-to-face si tipul nu iti face o impresie conform imaginarului tau? vei fi foarte dezamagita, te asigur. Daca esti indragostita de idei vei dori sa continuati o relatie platonica de prietenie. Dar el cu siguranta nu va dori asta.Si aici se incheie povesteahappyJe cunoastewinking. Oricum mare atentie, internetul e o tentatie periculoasa!

| Bogdan_9491 a răspuns:

S-o fi intampland si asta, dar eu personal nu cred in asa ceva. Cred ca e mai degraba un make-believe - amandoi au nevoie de cineva si se mint singuri ca l-au gasit. De ce nu va intalniti fata in fata?

| marilena12 a răspuns:

Nu, nu cred ca esti indragostita. Te-a luat valul putin dar nu cred ca ai cum sa te indragostesti de cineva pe care nu-l cunosti si pe care nu l-ai vazut vreodata. Poate fi oricum, poate fi mai rau decat te gandesti, poate ascunde tot ce doreste sa ascunda. Mare grija cu asta! Sunt multe pericole si nenorociri care se pot intampla...Nu te uiti la stiri? Este vorba de un necunoscut! Poate fi orice fel de persoana, poate fi un indivit insurat cu 5 plozi acasa, poate fi un afemeiat, poate fi un pensionar la andropauza, poate fi un criminal, un psihopat, orice! Se intampla situatii neplacute si atunci cand cunosti in facto pe cineva si in timp ajungi sa constati niste chestii care te ingrozesc, daramite atunci cand risti sa dai peste cine stie ce exemplar?! O sa spui poate ca exagerez, dar esti sigura ca tipul nu obisnuieste sa navigheze toata ziua pe net in cautare de aventuri? Poti baga mana in foc pentru el ca nu este vreun racolator? Ai grija de tine si asteapta sa cunosti persoana si apoi sa decizi daca are in mod real calitatile pe care ti le doresti. Abia dupa ce il cunosti si realizezi ca-ti place, te poti indragosti linistita.

| Simona_7846 a răspuns:

Da, e posibil, dar ma indoiesc ca dragostea aia e reala! e mai degraba o infatuare, nu pai sa te indragostesti cu adevarat de cineva in lipsa unui schimb de priviri, unor gesturi, etc.