| xNirvana a întrebat:

E ziua mamei mele si implineste 42 de anibig grin. Ce ia-s putea lua?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

41 de trandafiri. Al patruzecisidoilea este ea

16 răspunsuri:
| Alexandru a răspuns:

Eu pentru astfel de ocazii am cu siguranta un cadou standard : Parfumul.Mai apoi, in functie de cat de mult a avut mila de bugetul tau parfumul si de ce afinitati stii tu ca are, mai poti incerca sa ii oferi un ceas, un tablou, o carte, un buchet mai mare de flori(ca doar odata implineste 42 de ani )sau ce stii ca ii mai place.
Nu in ultimul rand La Multi Ani! Numai bine si sper sa iei cea mai buna decizie.

| Cσσкiє a răspuns:

O pălărie drăguţă, o eşarfă, un set de colier şi cercei sau un parfum.
Bagă cadoul în maşina de spălat şi spune-i :" Mamăă, nu pot să deschid maşina de spălat, vii să mă ajuţi?".
Ea o deschide şi vede cadoul.batting eyelashes.

| M.madallina a răspuns:

Un parfum, o carte care i-a placut, o fusta sau o bluza sau mai simplu ceva simbolic, un album cu poze frumos aranjate...bafta si la multi ani!

| SMTHING a răspuns:

Sa iti traiasca. eu zic o petrecere surpriza...cu un tort facut din manutele tale, un meniu mai special, daca nu ai posibilitatea sa inviti mai multe persoane, e de ajuns intre voi in familie sau o zi de rasfat la coafor, sau poti sa ii cumperi un parfum, cosmetice. dar banuiesc ca are. eu zic ca e mai de apreciat ceva facut de tine...

Ellz; x

| manuelaaa a răspuns:

Anul trecut, de ziua parintilor mei de casatorie, pur si simplu am uitat, si m-am trezit ca trebuie sa le iau un cadou cu 1 zi inainte, fara sa mai am timp sa iau ceva. M-am interesat care sunt melodiile lor preferate si le-am pus pe toate pe un cd.Si ghici ce? Au fost mult mai impresionati decat credeam eu ca vor fi.Ai putea sa faci acelasi lucru, si eventual sa ii cumperi un inel, sau ceva ce sti tu ca ii lipseste-o vei face sa fie intr-adevar fericita!:*

MULT SUCCES, la multi ani mamei tale, si nu uita sa ii iei un buchet mare de flori!:*

fundita/

| manuelaaa a răspuns:

A da! am uitat ceva, eu i-am mai luat mamei mele si 41 de trandafiri(ca sa nu fie nr par-asa se dau la morti), si un album de poze aranjate in ordine, adica evolutia familiei voastre, de cand parintii tai s-au cunoascut, casatorit, mama ta a ramas insarcinata apoi de cand te-ai botezat, ai implinit 1 an 2 3...si o petrecere surpriza ar fi foarte draguta:*

fundita?

| Georgii a răspuns:

Sa nu iei flori sau ciocolata.

adica poti sa iei... dar florile se usuca, ciocolata o mananca

cumpara-i ceva care sa tzina.si sa-i aduca aminte ca e de 8 martie

Hmmm.

iti scriu o lista cu ce ai putea sa-i cumperi

- un ceas de perete

-un tablou cu ceva peisaj

eu i-am cumparat mamei mele un tablou de 8 martie pe care era un trandafir si scria ca ii multumesc ca m-a ingrijit si m-a crescut

si i-a placut

sau ai putea sa-i iei un colier cu cercei

sau gandeste-te ce ii place

| ELD a răspuns:

La multi ani! ai putea sa-i iei un lantisor sau o bratara ceva sau un ceas.Bafta!

| cristina93 a răspuns:

42 de trandafiri smug

| anonim1808 a răspuns:

Pai ai putea sa ii cumperi o palarie, o geanta, un colier, o esarfa, o bratara, etc:d.
la multi aniiiii!

| mikypiky a răspuns:

Ceva de la avon ca eu asa ii i-au mamei.

| anika33 a răspuns:

Un buchet de flori si o bratara.happyar fi multumita.

| cristi 25 a răspuns:

Un parfum sau ceva de casa ex.pahare,cani,lenjerie de pat, etc multe de gen bucatarie.

| goodkat a răspuns:

O floare big grin (gestul conteaza, sunt sigur ca o sa fie fericita)

| darikscumpik9 a răspuns:

Pai .haine...inel. o poza in rama cu tine si ea sau parfum

| madw_6466 a răspuns:

Un parfum dar depinde si de ce buget ii aloci cadouluibig grin
P. S : U parfum bun si ieftin e "Incandesence" de la Avon