| Sebhp11 a întrebat:

Efectiv simt ca nu mai pot! Azi ma jucam si eu gta pe ps 4 și a venit mama in camera ca e 10 si ca toata vacanta nu am facut decat sa ma joc, ca de ce nu m-am pregatit de culcare sau de vce nu citesc o carte. Eu am zis ca am lucrat de la 12 la 3 si ca voiam să mă relaxez și a zis ca nu e normal in ultima săpt de vacanta, mai ales că la anul am examen (trec a 8 a). După care s-a plâns că nu poate pleca în concediu din cauza mea si a faptului că nu am terminat temele de vacanta si ca o sa fie dezastru la anul, deși am numai 9 si 10. E vina mea sau a ei?

Răspuns Câştigător
| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Are dreptate 1000%%% ia muncește pentru tine să-ți ofere un viitor și o viață bună și sunt mai mult ca sigur ca ai toate condițiile pe care mulți copii de vârstă ta nu le are și nici măcar nu știe ca este un PlayStation și de ar ști nu și-ar putea permite unul niciodată și ști de ce? Pentrucă ei nu are o mama ca mama ta să aibă grija de ei să-le ofere totul sale facă poftele sale ia ceva când vor ei și ce vor ei mama ta îți vrea bine cu Adevărat nu-ți vrea rău și o mama ca mama ta Niciodată nu o să-ți vrea rău. Ar trebui s-o asculți pe mama ta nu-ți crea răul deloc îți vrea doar tot bine din lume ar trebuie sa prețuiești cu Adevărat tot ce-ți oferă mama ta și o mama ca mama ta nu faci bine deloc ca nu o asculți ia nu-ți deloc răul și niciodată nu o să-ți vrea sunt sigur 100000000%%%%%% de asta.

| Sebhp11 explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Eu nu am spus că nu prețuiesc, credeti-ma stiu ca este singurul meu aliat din viata (pe lângă fratele meu care e la facultate si tata). În general o ascult, am vrut si eu sa ma joc după ce am lucrat si nu am inteles ce era gresit in asta. Oricum tot anul școlar nici nu pun mâna pe jocuri. Stiu ca nu imi vrea raul și că muncește ca sa imi fie mie bine, de aceea a și vrut să meargă cu mine la disneyland, deși ei nu ii plac attactiile, dar oana la urma s-a simțit bine. Stiu ca ar trebui să fiu mai recunoscători și nu stiu de ce sunt mereu asa nervos. AZi nu a mai avut nimic, dar mie îmi vine să plâng cand scriu asta pentru ca nu stiu ce sa mai cred... pe moment sunt foarte nervos pe ea, iar după o zi ma simt vinovat, ca acum

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru Sebhp11):

Trebuie s-o înțelegei și pe ia puțin poate că a avut o zi grea la muncă și era puțin obosita și ia și fără sa vrea țipă și mai vorbește cu voce tare și ia da ia nu are nimic cu tine crede-mă ca ai o mama de nota 100000 nu ai idee și nu-ți poți închipui cât de mult te iubește mama ta nu știu de ce ești nervos și de ce ești uneori nervos da iai spus și iei asta? Ai vorbit ai cu mama ta problema ta? Ca nu-ți poți controla nervi și uneori ești nervos fără ca să ști? Vorbește cu ia problema asta și ai sa vezi ca nu o sa mai fi nervoshappy și ai sa vezi ca și mama ta o săte înțeleagă și o sa găsiți împreună amândoui o soluție la problema asta cu nervi eu sunt convins și sigur 1000000%%%% ca nu ești un om rău și un băiat rău și ca îți prețuiești mama cu Adevărathappy

| darrio2007 a răspuns (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Bine scris, nasol formulat gramatical.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

A ta.

| Sebhp11 explică (pentru darrio2007):

Te rog eu frumos sa nu mai răspunzi la întrebările mele, ca deja ma enervezi. Întâi faci mișto de faptul că mi-a corectat telefonul, iar acum dai răspuns in 2 cuvinte. Dacă ti-e sila, numai răspunde, ca nu te obliga nimeni

| darrio2007 a răspuns (pentru Sebhp11):

Daca iti raspundeam ca e vina ei, iti convenea. Ei, uite ca nu e asa. Nu esti singurul de pe aici care dă vina pe parinti pentru niste frustrari de-ale lor. Pentru ca nu se văd pe ei.

| Sebhp11 explică (pentru darrio2007):

Nu are legatura cu asta, ca de altii nu m-am luat. Are legătură cu faptul că dai răspunsuri in bătaie de joc. Si te-am rugat sa nu mai răspunzi la întrebările mele dacă tot ce stii e sa faci mișto de faptul că am scris o litera in plus si sa dai răspunsuri din 2 cuvinte. Ca dovada ca am ales răspuns câștigător pe cineva care a zis ca e vina mea.

| darrio2007 a răspuns (pentru Sebhp11):

Bravo. Zice bine. La modul cum scrie, e altă problemă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E vina ei.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru sadrian46):

Greșit foarte greșit Domnule sadrian nu-i vina ei deloc crede-mă iubesc enorm de mult copii crede-mă nu ai idei ce fac pentru uni copii chiar dacă nu sunt ai mei. da aicia el greșește enorm de mult mama lui nu vrea ca el mâine poimâine când crește mare și este băiat mare sa ajung rău azi este copil mâine este copil da când va crește nu va mai fi copil și mama lui nu ar vrea să-l vadă când se chinuie în viață sa câștige un ban cinstit mama lui îl vrea pregăti pentru viață sa ajungă ceva sa fie ceva să facă ceva in viată femeia aceai nu-i vrea raul eu sunt 100000%%% sigur de asta ba chiar mai mult de atâta mulți copii din caza la jocuri vidio pe PlayStation si tablete performante și telefonează foarte performante nu știe nimic altceva decât jocuri vidio eu știu mulți copii de vârstă lui care crede-mă uni din ei mi-au dat lacrimile și ma jur pe Dumnezeu ca nu te mint cu nimic când am văzut niște copii cum muncesc și era mici ce aveau unu 14 ani cel mai mare și cel mai mic 12 ani Amândoi erau frați și trăiau la niște ghetouri în spate la niște trenuri și ști cum munceau băiețași aia doi? Îți puneai mâinile în cap dacă le vedeai mâinile nu aia idee că-ți copii șiar dori o mama cu are el nu ai idee că-ți copii nu au habar sa numere pana la 5 și muncesc de le sate capacel nu aia idee că-ți copii nu au apa acasă nu au lumină în casa nu au ce mâncare trăiesc pe azi pe mâine mulți copii sunt maltratați rămână cu sechele serioase și când cresc mari nu mai pot munci nici pentru ei și sti de ce? Nu au avut o mama ca a lui nu au avut un părinte ca a lui femeia aceia îți spun eu ca muncește deși rupe oasele pentru el eu am văzut așa mame și știu sigur ca femeia aceia nu-și dorește sa ajungă un ratata un drogat un boschetar alcoolist vrea sa ajungă om de asta și muncește să-l tina la școală sa fie ceva în viata cine știe femeie aia cum muncește și câte ore muncește sai împlinească lui poftele ști? Nu ști bossule nu ai de unde să ști prin ce trece și cum muncește femeia aia sa aiba ce sa-i pună lui la pachet la buzunar pentru ceva dulce un suc e copil cere nu știe nu am vrea este copil da dacă crește cu doar vreau și dacă creste cu doar mama dă-mi aia mama fami aia mama adu-mi aia atuncia femeie aia este terminată și mulți le mai dau și în cap după ce ajung la o vârstă eu am văzut dinăștia și au ajuns jale rău de tot au crescut dușmani nu copii femeia aia este o mama Adevărată și eu ași fi dat orice sa am așa mama cum are el este încă enorm de norocos da nu știehappy ce mama are.

| Sebhp11 explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Sa stii ca nu sunt obsedat de jocuri. Ma joc doar o ora-doua odată la câteva zile. Si stiu foarte bine ca munceste si ca imi vrea binele, doar ca nu inteleg de ce trebuie sa isi verse mereu nervii pe mine

Răspuns utilizator avertizat
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Este vina ei si a sistemului educational menit sa te spele pe creier si care nu iti mai da timp pentru tine! Si mie imi placea sa ma joc cand eram de varsta ta, dar din cauza faptului ca in generala avem constrangerea de a invata la tot pentru medie si pentru idiotenia aia de "cultura generala" care indiferent de ce spun altii nu te ajuta la nimic! Eu aveam pc-ul ascuns in timpul scolii! Sunt convins ca daca aveam si atunci pasiunea de citit(fictiune, si nu cea din programa scoalara), tot acelasi **** era! Stai linistit, lucrurile o sa se schimbe putin odata cu liceul, mai rabda putin acum si incearca sa intri totusi la un liceu bun! Mult succes!

| NisipLaMare a răspuns:

Ai incredere in mama ta e mai mult decat 10 prieteni la un loc sigur te iubeste si iti vrea binele te poate indruma spre Succes. Daca tipa sigur o evervezi pentru ca ii pasă. Lasa putin orgoliul si o sa te intelegi bine cu ea o sa ai numai de castigat.Depinde de tine asta.Bafta