| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a întrebat:

Ei bine mai nou imi place de un coleg de clasă,care e cel mai bun elev din clasa,la invataura ma refer,la mate e olimpic,la chimie la fel.In general e amabil cu fetele,uneori mai vorbesc cu el dar exista o colega la noi in clasă,Camelia,care e foarte suparacioasa si daca cand vine n clasa prinde pe cineva la banca ei,face destul de urat.Cu totii stim asta mai ales ca Camelia imi si face vant de la banca ei,intr-un fel nu tocmai amabil.
Problema mea e ca baiatul asta tinde sa se comporte ca si tatal meu,cam interiorizat,nici nu sta sa fie imbratisat,spre deosebire de sora -sa.Si nu a refer protector sau ceva dar tata cand venise vorba ca Marian si sora sa Oana cam banuia ca in spatele scuzii cu boala fusese faptul ca nu puteau sa vina la ziua mea din diverse motive,deci si tata se scuzase la fel in copilarie.
Si ii cam canta in struna Cameliei,ar prefera sa se puna bine cu ea,sa nu aiba belele ( Cmaelia sta in bannca cu sora lui Marian). Cica eu am o viata incredibila,asa sa fie?
Uneori am impresia ca nu sunt inteleasa,de cand colega mea de banca nu a mai venit la scoala din cauza ca i-a murit mama eu stau singura in banca si nu am curaj sa imi caut alt coleg de banca,aproape toata scolarizarea mea am stat singura in banca si nu am cu cine sa vorbesc asa ca ma plimb si eu in banca.Ce sa ma fac? Nu pot sa raman in permanenta in banca,sa ma prefac paralizata.Nimeni nu ma intelege,exista un grup acolo si doi dintre ei nu ma accepta,doua fete,colega de banca a lui Marian si colega de banca a Oanei. Andra Botezatu ma considera nebuna si Camelia m+ar vrea paralizata in scaun cu rotile, asta imi da de inteles

Răspuns Câştigător
| Tiu_Marius_1993 a răspuns:

Eu zic ca ai ceva la cap ce iti pasa tie de toate astea? Eu stau singur in banca si colegii vor sa stea cu mine dar nu vreau eu e cel mai bine :X Te agiti prea mult si n-ai pentru ce

3 răspunsuri:
| Daienutza99 a răspuns:

Eu zic sa-i spui baiatului de care-ti place ce simti. eu sunt in aceeasi situatie, dar nu am curaj sa-i spun. De ce o lasi pe Camelia sa faca asta? Stai cu mainile in san sa o vezi pe ea pe langa acel baiat.
Imi pare foarte rau pentru colega ta.dar daca ea nu vine la scoala pentru un timp ..nu vine sfarsitul lumii. Cineva tot va sta in banca cu tine, iar daca chiar nu vor, nu-i baga in seama.Stai singura, uneori e mai bine asa, crede-ma! :*
Sper sa rezolvi chestiile astea. Bafta! :*

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 explică (pentru Daienutza99):

Toti mi-au zis asa dar m-am saturat, toata scolarizarea mea aproape am stat in banca singura, desi nu sunt insuportabila.Noroc ca mai e putin pana la sfarsitul anului. Sper ca la liceu sa nu fie la fel, as parea o singuratica.

| TheAvenger a răspuns:

Dacă eram în locul tău o puneam demult la respect pe Camelia aia.Cine se crede ea? ..niciodată n-am suportat genul ăsta de oameni.