| anonim_4396 a întrebat:

Emisiunile de matrimoniale (gen Mireasa) credeți că sunt eficiente într-un fel?

Credeți în astfel de tehnici, pentru a-ți întemeia o familie, ca fiind bune sau rele?

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu știu cât de realistic e emisiunea eu unu nu urmăresc asa ceva

| Danny28 a răspuns (pentru RAY):

Nici nu trebuie sa urmaresti. Acolo vin doar cocalari si pitipoance care fac teatru ieftin si certuri fara sens.

| ReddY25 a răspuns:

Niște porcării ieftine

| Yuoia a răspuns:

Nici pe departe.
Sunt doar umplutura la tv si mod de manipulare a romanilor.

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Nu,in niciun caz.
O relatie serioasa si buna se construieste in cativa ani nu in cateva petrecute in emisiunea aia.
Astea gen Mireasa pentru fiul mama sau Nora pentru mama sunt niste porcarii si teatru ieftin.
Acum patru ani m-am uitat si eu la,, Ma insoara mama"pe Pro TV moderata de Cove dar efectiv te pisai de ras la ce vedeai acolo.
Veneau cate patru fete pentru fiecare flacau si mama trebuia sa aleaga fata pentru baiat si sa vezi ce se certau mama cu fetele.)))))))))))

| blackann a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa mergi tu, patricia...ar fi de tine.

| anonim_4396 explică (pentru blackann):

Nici dacă mor alone și la o astfel de emisiune nu m-aș duce laughing)

| blackann a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate iti gasesti sufletul pereche, cine stie.

| anonim_4396 explică (pentru blackann):

Sufletul meu pereche stă de 27 de ani lângă mine și aia sunt eu. laughing) Când ești narcisic, știi, nu prea mai ai nevoie de alte suflete pereche laughing

Dar da, pe la 20 de ani mai aveam și eu vise din astea, ce-i drept laughing)

Dar observ un paradox la tine laughing) Mi-ai combătut toate argumentele de la orice întrebare/postare, parcă am fi noaptea cu ziua (cred că simți și tu de partea cealaltă a tastaturii colții/electricitatea negativă) dar de-odată pari super ahhh, cum naiba sună limba română pentru hybrizi?! laughing)) încântat/ă să-mi găsesc eu sufletul pereche?!

Hmmm... cum spuneam... nu te pui cu paradoxurile vieții și ale oamenilor laughing)) Mai rău să încerci să le înțelegi, dar mna, pe mine una paradoxurile astea mă obsedează laughing)) Poate de aceea sunt nebună, nu știu laughing)))

| blackann a răspuns (pentru anonim_4396):

"Când ești narcisic, știi, nu prea mai ai nevoie de alte suflete pereche"

"narcisist", vrei sa spui?! rolling on the floor

Atunci de ce te plangi, Patricia ca esti singura si neinteleasa si singura fericire e sa conduci de nebuna cu muzica la maxim, noaptea, punandu-i in pericol pe altii? Daca te simti asa de bine in prezenta ta ar trebui sa fii permanent 100% fericita cu prezenta ta si sa nu mai cauti raspunsuri pe TPU, sa nu-ti mai pui tot felul de intrebari existentiale si sa te indoiesti de scopul tau pe acest pamant.

Ti-ai raspuns singura, scopul tau este sa te faci fericita pe tine si sa traiesti singura. happy

| anonim_4396 explică (pentru blackann):

I'm done!

Nu înțeleg dacă mă muști sau mă înțelegi? :/

Deja devine absurdă treaba laughing) și conversația straight face

Dacă o mai ții tot așa în paradoxuri o să ajung să te plac laughing))

| blackann a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de ce nu ma placi?

| anonim_4396 explică (pentru blackann):

Oare de ce? Bună întrebare...

Dacă tot ești fidel/ă adevărului... oare de ce nu vrei să ne spui tu adevărul...

Oare de ce nu te plac?!

| blackann a răspuns (pentru anonim_4396):

Da' crezi ca iti citesc gandurile tie, Patricia?!

| Iepuroi a răspuns (pentru blackann):

Gata deja te-a pus pe lista de potențiali iubiți laughing

| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

Asta ți se pare ție iubire? :/
Zi mersi că nu mai am 20 de ani că altfel m-aș fi sinucis de la răspunsurile unuia ca acest cont și m-ar fi avut pe conștiință :/

Problema este că alții ar putea fi copii și unii ar putea chiar să-și ia viața pentru hate-ul unora. :/
Și am auzit de fapt și cazuri. Când copii și adolescenți chiar s-au sinucis doar pentru că cineva i-au hărțuit mereu și i-au făcut să se simtă ca cei mai răi oameni de pe fața pământului. :/

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar asa sensibila erai la 20 de ani? :o
Nu o zic in nume de rau fata de el, e simpatic dar e o persoana pe internet nu e ca si cum e coleg de la locul tau de munca sau prieten apropiat al tau sa poti zice ca te stie personal.
Sa nu te joci jocuri competitive ca acolo se injura constant laughing

| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

Cam așa sunt și pe la 27 de ani laughing) dar mai îmi trag câte o palmă singură acum, ca să-mi revin când întâmpin oameni de genul ăsta, eu una deja le-am pus și eticheta "OAMENII GRINCH".

Și ruga mea de toate zilele de vreo câteva luni după cele clasice (bani/carieră/vilă cu piscină/mașină mai bunicică/copchii și cred că am renunțat la visul cu prințul, dar îl mai las pe lista luiGod, asta că tot a dat lege God să ne căsătorim și să ne purtăm crucea și să ne înmulțim laughing) deci după toate astea ruga mea cea mai mare este să mă țină departe de oamenii Grinch. Oamenii care mereu critică, cei care spun adevărul fără să se gândească la sentimentele celorlalți și cei care nu încurajează, mdea, sper să-i țină departe God de sufletul meu că altfel devin Bundy în versiune feminină. laughing))

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar multe dorințe ai de la mosu' rolling on the floor

| Danny28 a răspuns:

Valeu. Cele mai jegoase emisiuni posibile. Sunt doar niste mizerii pline de drame ieftine si fara sens. Nu inteleg de ce CNA-ul nu intervine pentru a le desfiinta.

| Iepuroi a răspuns:

Totuși de ce te gândești la emisiuni de genul și nu îți iei o aplicație de întâlniri ( Tinder, Bumble alea alea )

| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

Nu mă gândesc la nicio emisiune laughing)) clar nu la astea matrimoniale laughing)) Nu zic că nu visez și eu că într-o bună zi o să stea lumea la coadă ca să le dau autografe pe cărțile scrise de mine și citite de fani. laughing))) Dar asta e altceva laughing))

Cât legat de aplicații nici nu știam că există, poate o să le descarc doar ca să pierd vremea laughing) dar nu cred în aplicații de genul că sunt în stare să-ți găsească marea dragoste laughing)) mi se par și mai creepy laughing))

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa îmi zici daca îți merge cu ele, as recomanda mai bine să " furi " oameni din cercurile sociale comune decât aia online care dau pe o poza și 3 fraze puse de tine laughing