| Iulia270007 a întrebat:

Eram de 5 ani cu iubitul meu acum 2 ani ma cerut în căsătorie iar acum o luna neam despărțit dar neam împăcat dim nou dar e o mica problema părinți mei nu îl mai accepta el se comporta frumos cu mine ma respecta ma iubește acum o luna neam despărțit pentru ca el trebuia sa plece în străinătate la munca și nu am vrut eu sa stau fără el și am luat decizia asta dar am mai vorbit cu el acum a venit înapoi în țară și neam împăcat dar părinți mei spun ca a fost vina lui ca noi neam despărțit.Cum le pot arata părinților mei ca el e un iubit /viitor soț minunat? El mereu se comporta frumos cu mine în fața lor și nu numai mereu se comporta frumos cu mine. Credeți că a fost motivul banal ca n-am despărțit acum o lună

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai repeti aceeasi intrebare mereu?

| MarianWLF a răspuns:

E decizia ta nu a parintilor tai, nu ai puterea sa le schimbi parerea daca asa il privesc in momentul de fata, motivul nu a fost banal, este un chin sa ai o relatie la distanta, numai relatie nu se numeste, tu plangi aici, el la mii de km departare, aduce doar durere, poate va iubiti dar din moment ce v-ati despartit sunt sigur ca simtiti o mica tensiune in relatie, acea despartire chiar daca a fost scurta a produs daune, iubitul tau e bun dar ti-a dat drumul sa plece, e complicat, fi foarte atenta la relatia voastra in perioada urmatoare, ramane un semn de intrebare faptul ca a luat in considerare sa plece de langa tine, nu considera ca v-ati impacat si e totul 100% bine, cel putin momentan.

| Violleta2022 a răspuns:

TROLL!

Aceeasi intrebarea repetata zilnic:

https://www.tpu.ro/utilizator/actuxh/intrebari/

| andreierdna91 a răspuns:

Nu te intereseaza parerea parintilor.
Omul de langa tine este langa tine, nu langa ei. Familia ta va fi cu el, parintii sunt familia ta, dar partea aceea de familie care trebuie sa pice pe locul 2. Pe locul 1 sa fie familia ta actuala: sot si eventual copii.
Despre despartire depinde... De ce nu ai plecat si tu cu el? Daca nu aveti copii ce te-a retinut?
Gandeste-te ca relatia la distanta este grea dar pe de alta parte banii tot pentru viitorul vostru sunt.