| Iulia270007 a întrebat:

Eram de 5 ani împreună cu iubitul meu el ma cerut în căsătorie acum 2 ani dar în urma cu o luna neam despărțit noi realizând ca nu suntem compatibili am rămas prieteni după despărțire noi vrem sa mai dam o șansă relației. Credeți că ar fi o idee bună?

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca nu a mers din prima slabe sanse sa mearga a 2 a oara.

| Violleta2022 a răspuns:

Si ce crezi ca-n luna cat ati fost despartiti ati devenit subit compatibili?

| Hyperion7 a răspuns:

Pai daca nu sunteți compatibil, cum sa va potriviți?laughing
Puteți încerca, însă nu îți garantează nimeni că nu puteți ajunge in același loc de unde ati plecat.
Voi știți mai bine

| ioana748 a răspuns:

Mai ramaneti prieteni o perioada. Comunicati deschis despre parerea voastra in legatura cu o relatie. Apoi daca ajungeți la concluzia ca ati putea lucra la relatia voastra, mai dati ultima sansa. Intr un an de lucru impreuna si multa comunicare, in care sa primeze respectul, va dati seama daca mai are rost sau nu.

| 1onur a răspuns:

Păi de ce vați despărțiți? Abuzuri? Bătaie? Ști nu ca NICIODATĂ astfel de "om" care te bate NU TREBUI IERTAT dar dacă tu accepți în viața ta astfel de "om" să fi sigură că o va face din nou și din nou fără nicio problemă și deranj...

| Cipi1212 a răspuns:

Voi decideți.

Nu cred că ar fi o idee bună.

După doar o lună, e normal să simțiți amândoi anumite lipsuri, pentru că timp de 5 ani ați trăit o viață împreună și acum e un gol în loc.
Nu faceți greșeala să reîncălziți ciorba cu speranța că ați devenit super compatibili într-o lună, dacă timp de 5 ani nu ați fost.