| anonim_4396 a întrebat:

Este adevărat că bărbații sunt mai răi ca femeile? Bărbații au vocea groasă, bărbații țipă, bărbații spun lucrurilor pe nume, în schimb ce femeile nu sunt așa vulcanice, sunt mai calme.
Voi ce ziceți?

23 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu exista ceva generalizat din care sa ne dam seama cine este mai rau ca cine.
Sunt si femei destul de rele, altele viclene altele perverse, cum sunt si barbati rai sau nenorociti

| RAY a răspuns:

Pai toate războaiele, crimele, violurile, pedofilie și încă cate le fac bărbati, numai vb de ce comentarii lasă pe Facebook

| Hyperion7 a răspuns:

N-ai văzut vreo secretara probabil laughing
Râdem glumim, însă nu e adevărat.
Atât bărbații cât și femeile sunt săriți/sărite.
Eu cunosc și fete băiețoase și băieți mai feminini, de exemplu, iar ceea ce ai zis tu nu se aplica.

| VoidEternal a răspuns:

Majoritatea femeilor pe care le cunosc sunt mai puțin calme și mult mai vocale decât bărbații.

Iar a spune lucrurilor pe nume e o calitate nu un defect.

Răspuns utilizator avertizat
| mastadont a răspuns:

N-ai cunoscut-o pe maică-mea înseamnă, urla la mine când nu învățam de spărgea geamurile de la bloc... laughing laughing

| CleanHeart a răspuns:

Nu generalizam, poate sa fie un barbat mai rau sau o femeie mai rea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde,,tine f mult si de educatie si de respect fata de cel cu care te certi.din cate stiu eu,fiind femeie,acestea sunt cele mai diabolice, complexate, nerabdatoare, hoate, barfitoare si invidioase..si sa nu uitam ca din cauza femeilor s-au pornit razboaie.deci...

| painecuzahar a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce femei au pornit razboaie? rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru painecuzahar):

Razi ca b0ul.vorbeam de Grecia antica, samd..asa se zice, citeste, nu ma enerva!

| painecuzahar a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Adica vorbesti din mituri? E sinistru ca esti femeie si esti atat de misogina, ar trebui sa cauti si sa identifici motivul pentru care ai o gandire atat de irationala. Ai o relatie proasta cu mama? Nu prea ai fost bagata in seama de barbati?

| anonim_4396 explică (pentru painecuzahar):

Mama e moarta, boul baltzii..cazuri concrete sunt si la noi in tara, cand se bat barbatii pentru o femeie, samd. daca esti crescut in pod..lasa-ma!

| Mosotti a răspuns (pentru painecuzahar):

Nu au pornit razboaie femeile ca barbatii domina, altfel porneau si ele la fel. Si pentru acelasi motiv, dominarea, influenta, banii.

Si ca dovada uite cum e la puscarie ce rele sunt intre ele.

| painecuzahar a răspuns (pentru Mosotti):

Normal ca sunt rele, altfel nu ajungeau la puscarie rolling on the floor despre ce vorbim

| painecuzahar a răspuns (pentru anonim_4396):

Barbatii se bat pentru o femeie, deci e vina femeii ca sunt ei imaturi? rolling on the floor
Da, un parinte lipsa face ravagii in psihic. Am intuit bine. Imi pare rau pentru tine

| Mosotti a răspuns (pentru painecuzahar):

Nu conteaza, poti fi la puscarie ca toate au fost nasoale, sa se inteleaga intre ele.
Multe n-au fost nasoale, si-au batut, omorat barbatul care le teroriza, aici au facut bine.

Dar acolo vezi cum sunt in realitate si alea si alea.

Ca si barbatii. Eu de ex daca (doamne fereste), i-as da in cap lu vecinu ca ma cert si am moment de nervi si nu ma pot controla, si daca ma duc la parnaie nu ma comport urat.

Sau uite-te in armata inainte de 2007 cum erau baietii unde nu te lua ca erai rau, sa vezi ce isi bateau joc unu de altul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred e de fapt invers in cele mai multe dintre cazuri.

| nyoentox2002 a răspuns:

Femeile sunt mai a dracu că bărbațiilaughing

| Ilovedinero a răspuns:

Crezi tu ca barbatii sunt mai rai? E DOAR vorba de MODUL IN CARE AI FOST CRESCUT. Am avut nenumarate sparinguri, batai stradale cu baieti si barbati, la un moment dat sa si iscat o cearta in familie si eu gandeste-te ca eram f2f cu un unchi, urlam la el, fara nicio retinere si fara nicio retinere ii si dadeam una daca ma enerva mai tare.Stii de ce? Am fost crescuta bine, nu las pe nimeni sa ma calce in picioare oricat de mare, batran sau cum vrea el ar fi. Spun lucrurilor pe nume in orice situatie, prefer sa nu ma mint singura si nici sa nu ii mint pe altii, si daca vreodata de nervi tac. urmeaza de cele mai multe ori o razbunare gravă

| Darius50boss a răspuns:

Femeile sau bărbații sunt cam la fel de răi

| CarmenCraciun a răspuns:

''femeile nu sunt așa vulcanice'' Crezi? Cand aveam 17 ani unul asa ca tine a incercat sa ma traduca cu alta. L-am luat de par si l-am dat de 2-3 ori cu, capul de perete. Adevarat ca nu am tipat. De atunci nu l-am mai intalnit.

| ayannn a răspuns:

Da eu sunt

| Rredhead8 a răspuns:

Consider ca totul se rezumă la orgoliu. Cu cât orgoliul e mai mare cu atât mai mult persoana respectivă e mai vulcanica.