| OanaMariaG a întrebat:

Este adevarat ca facultatea poate destrama multe cupluri?

Răspuns Câştigător
| GandesteLogic2011 a răspuns:

Nimic si nimeni nu poate destrama un cuplu, Doar lipsa dragostei ii poate destrama

8 răspunsuri:
| justitiarul a răspuns:

Facultatea îi poate da aripi unui om,în sensul ca viata lui se poate schimba nu în bine ci în foarte bine! Însa,depinde de facultatea terminata, de aspiratiile persoanei respective si nu în ultimul rând de cererea de pe piaţa!
Daca destrama un cuplu? E posibil, mai ales daca unul dintre ei alege sa studieze iar celalalt sa vanda cartofi.Subiectele de discutie din cuplu vor suferi si legatura se poate destabiliza.Insa nici asta nu e o regula!
Pana la urma @GandesteLogic2011 cred ca ti-a dat raspunsul cel mai bun!

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Da. Mult prea multe. Mai ales cele ale pitzipoancelor care vor sa mearga la oxford, dar in final ajung pe centura.

| Trolli a răspuns:

In cazul in care unul din ei pleaca in alt oras la studii, multe relatii nu merg din cauza distantei.
Sau unul are facultate, iar celalalt nu. Se va simti superioritatea/inferioritatea. La un moment dat vor aparea reprosuri de genul: "dar ce, daca eu nu am facultate, nu inseamna ca nu stiu?" etc.

| OanaMariaG explică (pentru Trolli):

Pai de exemplu cazul meu suntem amandoi in acelasi oras, amadoi suntem la facultate dar numai ca el mi-a spus ca nu are timp de relatii, si na nu stiam c sa mai cred

| Trolli a răspuns (pentru OanaMariaG):

Cred ca a gasit doar un motiv de despartire, nu cred ca este el atat de studios incat sa lase relatia voastra sa se destrame.
Nu cred ca i-ai cerut tu sa stea non-stop cu tine, sa nu mearga la cursuri sau sa nu se pregateasca in sesiune.

| OanaMariaG explică (pentru Trolli):

Mda ce motiv tampit... vroia doar sa scape de mine si eu na ca nebuna plangeam dupa elhee heeasta e viata mai sunt si nesimtiti destia

| maDd3xt3r a răspuns:

Daca unul dintre parteneri e prost ca noaptea, bineinteles.winking

| miercurea a răspuns:

Cred ca da,am mai auzit-o si cred ca se intampla asta din cauza faptului ca acolo sunt fel si fel de oameni,de toate varstele, rasele, dar daca doi oameni se iubesc nu ii poate desparti ninic.pa.pa.