| Despacito654 a întrebat:

Este adevarat ca fetele se îndrăgostesc de ceea ce aud iar băieții de ceea ce vad?

34 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da.Noi băieții prima analizăm ce vedem, iar fetele dacă sunt cucerite de ceea ce știe face el reușesc să se îndrăgostească nebunește de el, chiar dacă el nu arată bine.

| Despacito654 explică (pentru DeyCj):

Si daca arata si bine?!

| DeyCj a răspuns (pentru Despacito654):

Atunci „efectul" e garantat laughing)

| RAY a răspuns:

Iubirea este ceva complex care include mult mai multe lucruri decat vazul, auzul, iubirea este ceva ce este determinat de niste hormoni si de alte lucruri de care nu stim in prezent, nu confunda atractia fizica cu iubirea

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Aici incurci 2 termeni precum iubirea si indragosteala care sunt total diferiti, iubirea e practic cel mai complex stadiu al omului din punct de vedere emotional, iar indragosteala e e mai mult atractie si o mica chimie, un sentiment de inceput.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Desigur exista 6 tipuri de iubire,iubirea pasionala = aia la prima vedere cica e si cea mai populara printre cupluri,ceva o determina, acum eu nu stiu cand stii ca e iubire sau atractie sau invers, probabil sunt ceva semne = gen gand obsesiv, dependenta, fericire cand o vezi

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

In care iubire crezi tu?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Eu nu cred in nimic, eu stiu ce am simtit cand am iubit si ce simt pentru cei dragi,am iubit mult o fata mult in adolecenta apoi mai cateva apoi nimic, dar, real nu am avut, nu simt nevoia sa am sincer, te obisnuiesti singur

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Capul sus si obligatoriu inainte! Poti sa traiesti bine merci si fara iubirea de cuplu/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ai dreptate

| Drimmero a răspuns:

Fetele/femeile se indragostesc mai repede si tind sa cred ca uneori sunt instabile emotional, nu stiu care e faza si de ce simt altfel lucrurile fata de noi,, care suntem mult mai detasati.

E clar ca mai intai trebuie sa ne surada fizicul si apoi celelalte, fizicul e doar prima impresie, dar nu te gandim ca vrem un fizic mega extravagant, ci acolo cat sa ne atraga catusi de putin.

| Freya1 a răspuns:

Dacă stau si ma gandesc bine acum cam asa ceva este.
Bărbatul se uita intai la fizic (fata, corp) si ii place si vrea sa cunoasca fata respectiva, iar cele mai multe femei încep să se îndrăgostească după ce vad cum vorbesc, ce idei au, cum le sfatuiesc, dacă le asculta etc.

| Andreeush a răspuns:

De cele mai multe ori da.

| Hammurabi a răspuns:

Sunt curios dacă există în lume vreun cuplu în care el e miop iar ea are deficiență de auz. laughing

| Plato a răspuns:

Absolut deloc.

| Lioana a răspuns:

Adevarul e ca mie in adolescenta imi placeau baietii frumosi nu cei care stiau sa vorbeasca convingator. Deci ca fata ma indragosteam de ceea ce vedeam nu de ceea ce auzeam. Evident ca daca frumusetea nu era completata de vorbe frumoase nu a iesit nimic.
Mai tarziu am inversat prioritatile pentru ca mi-am dat seama ca e nevoie ca cineva sa aiba o gandire asemanatoare cu a mea ca sa ne putem intelege, deci vorbele contau foarte mult dar nu pierdeam din vedere importanta aspectului fizic.
Eu zic ca la totii au efect ambele aspecte doar ca in proportii diferite. Proportia depinde mai mult de maturitate decat de sexul persoanei.

| Plato a răspuns (pentru Lioana):

Si cum crezi ca sunt proportiile in apogeul maturitatii?

| Raven a răspuns:

Mie mi se pare o generalizare jignitoare la adresa ambelor sexe, pentru că asta înseamnă că fetele sunt atât de fraiere încât pică în plasa oricui le spune ce vor să audă iar băieții au mintea între picioare și reacționează ori de câte ori văd un fund mișto.
Asta e valabil, poate, la vârsta adolescenței, mai târziu învață și unii, și alți că ''urechea te minte și ochiul te-nșeală''. Dacă te îndrăgostești doar dintr-atât, poți să pui pariu că iubirea aia n-o să țină o viață!

| Despacito654 explică (pentru Raven):

Am întrebat doar daca e adevarat, ce jignire?!

| Raven a răspuns (pentru Despacito654):

Nu mă refeream la tine că ai fi jignit pe cineva, am spus că enunțul mi se pare jignitor. Citatul ăsta circulă pe net de multă vreme (Women fall in love by what they hear. Men fall in love by what they see. That's why women wear makeup and men lie.) și încă de când l-am văzut prima oară mi s-a părut o generalizare grosolană. Ca să-ți răspund la întrebare, nu, din punctul meu de vedere, nu e adevărat. Pentru mine, cel puțin, contează și altceva, nu doar ceea ce văd.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Partial adevarat, pentru sex da, orice baiat care spune contrariul e un mincinos, dar nimeni nu se indragosteste doar de aspectele superficiale. Sigur atrag, dar nu e totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu ce as putea auzi ca sa ma faca sa ma îndrăgostesc thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteazã mai mult CUM vorbeste cu tine?
Sigur când auzi o voce asa emotiva, te uzi toatã.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cuvantul pe care-l cauti este "te topesti" big grin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Neh,a folosit cuvantul potrivit

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O voce emotiva ca a ta? Mă usuc, mai degrabă.
M-ar putea excita doar vorbindu-mi/șoptindu-mi, daca are tonul potrivit si cuvintele potrivite (care nu e neapărat sa aiba conotatii sexuale).

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am cum sa te contrazic. Probabil ca la tine așa funcționează happy.

Răspuns utilizator avertizat
| Raniaa a răspuns:

Da, de aceea barbatii mint iar femeile se machiaza mai ""excesiv"".

| Ionut58282856 a răspuns:

Si fetele sunt atrase de fizic, fiecare depinde. Ce penisul meu? Si dracu raspunde la asta cu da? Cat de mult il duce capul? Dar nu poti numi fizicul iubire eterna deorece e ca si cum ai cumpara un joc ca arata bine dar nu iti place povestea, e ca si cum ai manca o ciocolata dar faci toxinfectie alimentara, e ca si cum ai cumpara un mouse ca arata bine dar trebuie reparat, e ca si cum ai cumpara un telefon pentru cum arata in interior dar unul mai ieftin e si mai bun sau la el de bun dupa cerintele tale si ce vrei la telefon.

| crud a răspuns:

Da. Cel putin pentru inceput. Cand le vine mintea la cap, inteleg si ei/ele zicala asta.

| Jouliete a răspuns:

Nu cred fiindca poate fii si invers adica fiecare e diferit fie ca e baiat fie fata.

| 10000573 a răspuns:

Nu știu băieții
Îți răspund pentru fete acum
Mda nu chiar
Adică dacă ața e destul de inteligenta și tu spui numai baliverne probabil o sa înceapă sa se uite la tine ca un papagal
(Nimic serios oricum)
Fetele apreciază faptele (cel puțin eu)și timpul petrecut impreuna