| KarinaMiller a întrebat:

Este necesar ca doua persoane care sunt suflete pereche sa se recunoasca din prima?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu sunt convinsa ca exista cu adevarat suflete pereche, e mi se pare mai mult o chestie de telenovele si romane de adolescenti. Exista insa mari iubiri, oameni care in ciuda dificultatilor se iubesc cu adevarat, fara egoism, cu respect si credinta. In 99% din cazuri iubirea nu apare imediat, ba dimpotriva. oamenii se tatoneaza, se cunosc, se cearta, se impaca si abia intr-un tarziu, cand se cunosc foarte bine, incep sa apara si sentimentele, intai se plac, apoi se iubesc si apoi isi petrec toata viata impreuna. Iubirea adevarata se construieste cu grija, fara graba si fara a astepta sa cada din cer. Si niciodata in viata ta nu vei recunoaste pe cineva ca fiind absolut perfect pereche pentru tine. Intr-o iubire adevarata mai exista si certuri si neintelegeri, sunt lucruri perfectibile, partenerul are defecte, unele suparatoare, dar daca il iubesti si il respecti inveti sa-i accepti defectele asa cum ti le suporta si el pe ale tale, sa treci peste certuri fara jigniri si fara rautati, sa-ti intaresti iubirea din greutati si suparari. Cautand sufletul pereche vei ramane singura si dezamagita, caci vei da cu piciorul unei iubiri imperfecte dar adevarate

5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Ca sa ajungi sa iubesti o persoana trebuie sa o cunosti.
Te referi daca o vezi din prima iţi sare inima? asta e doar din cauza hormonilor, iti place cum arata, dar nu ai cum sa o iubesti daca nu o cunosti.

Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Morenna10 a răspuns:

Nu