| Miriam92928 a întrebat:

Eu am 16 ani locuiesc cu mama și cu tatl meu vitreg tatăl vitreg ma considera fata lui și mă înțeleg bine cu el însă mama lui nu ma place pentru ca nu sunt nepoata ei biologic cum ar veni mereu ma cearta și nu ma simt bine ca ma cearta.Ce pot face în situația asta?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa respecti si sa asculti de bunica respectiva, fara sa mai comentezi si safaci prostii, ca sa nu te mai certe.

| gabicoo a răspuns:

Nu mai mergi pe la ea sau nu o mai bagi in seama.

| LisaJulie a răspuns:

Îmbunătăteste-ti relația cu mama lui! Vezi ce îi place ei sa facă și vedeți ce lucruri aveți in comun

| kalasnicov22 a răspuns:

Este greu sa te pui bine cu hoasca aia batrana.Fii politicoasa si evita pe cat posibil sa va intalniti.