| Sonia9090 a întrebat:

Eu am 21 de ani am un băiat el are 5 ani sunt cu tatăl lui în proces de divorț pentru ca nu neam mai înțeles îl cresc singură pe cel mic ma descurc ma mai ajuta și mama eu sunt foarte atașată de copil și el de mine însă unii oameni ma judeca ca am devenit mama așa de vreme am încercat sa nu bag în seama dar nu pot.Ce e de făcut în asemenea situație?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum nu mai e nimic de facut decat sa iti vezi de copilul tau

| Miruna333 a răspuns:

E o vorba,, Ce ii f grija?''
Oamenii te judeca si daca faci ceva si daca nu faci. Te-ar fi judecat si daca faceai acum, si daca faceai peste 10 ani, si daca nu faceai, si in absolut orice circumstanta.
Lumea este nefericita si doar oamenii in aceasta situatie pot judeca.
Un om implinit nu va judeca niciodata pe altul. pentru ca nu are de ce. Crezi ca un om cu adevarat fericit, spre exemplu, da comentarii de hate pe net?
Din moment ce ai o viata plictisitoare, viata ta nu merita discutata, clar ca, gasesti subiecte ce a facut X si ce a facut Y.
Acei oameni nu au ceva personal cu tine, au ceva cu propria persoana, cu neputintele si nefericirile lor.
Tu ai viata ta si la sfarsit de zi ramai tu cu tine. nu cu lumea, nu cu vorba lumii.
Tu le dai putere asupra ta, le dai putere cuvintelor lor pline de venin. Nu iti mai consuma timpul si energia cu rautatea lor