| Ionela899000 a întrebat:

Eu am 23 de ani urmeaza să mă casatoresc cu iubitul meu el are o fetiţa de 2 ani pentru ca a mai fost căsătorit odată el are 27 de ani eu o iubesc mult pe fetiţa lui şi ea e ataşată de mine noi neam gândit să facem un copil şi noi împreună pentru ca fata e doar a lui credeţi ca e bine sau e prea devreme sa ne gândim la asta? fata are 2 ani şi va locui cu noi pentru ca dupa divort a ramas la el

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intrebarea ta mi se pare irelevantă. Voi stiti mai bine situatia din familia voastră, și cum vă puneti de acord in aceasta privinta.

| Hyperion7 a răspuns:

Personal,daca as fi Intr-o asemenea situație,as vedea mai întâi cum decurge relația după căsătorie cu fetița.
De obicei,până la căsătorie,totul pare a fi frumos, după se cam schimba situația.
Ori unul din parteneri clachează, ori fuge de responsabilitate.
Daca lucrurile sunt ok și după căsătorie, faceți un copil.
Acum na, cum crezi

| TheGentleman a răspuns:

Întreabă și fetița dacă își dorește un frățior.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă vă doriți, puteți face câți copii vreți, de ce nu. Dar chiar sa îți dorești, nu să faci doar pentru ca ea nu e fiica ta biologică, ar trebui sa o iubești si pe ea la fel ca pe propriul copil din moment ce ai acceptat-o în viata ta, sa nu faceți diferențe între copii.

| elennaionela14 a răspuns:

E un lucru bun dar fii mama adevarata pentru fetita lui, nu MAMA VITREGA.
Trateaza-o egal ca pe a ta, nu face nici cea mai mica diferenta.
Pune-te in locul ei, ce ar gandii de mama adevarata fetita? Ca a fost abandonata.
Nu stie ea ce e ala divort.
Asa ca fa bine si trateaz-o ca pe fiica ta, din sangele tau.

| Marius_Achirei_ a răspuns:

Daca simtiti amandoi asta puteti face pasul acesta.
Copilul este dragostea dintre voi doi.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Marius_Achirei_):

Și, totodată, mărul discordiei.