| DanaDaniela2222 a întrebat:

Eu am avut 2 relaţi pana acum cu fostul soţ sunt în proces de divorţ iar cu iubitul cu care am fost mam desparţit de el recent ca era agresiv ca fostul soţ.Ce sa fac să nu mai dau de barbaţi violenţi? Cum pot avea o relaţie sanatoasa cu vitorul barbat cu care voi fi împreuna?

4 răspunsuri:
| FUVDER a răspuns:

Simplu vorbeste cu el ce ii place si ce nu ii place, afla punctele lui forte si cele neforte.
intreba-l pe viitorul tau sot daca a mai avut o partenera sau uitate pe profilele sale, ce studii a avut, vorbeste des cu familia sa, vezi daca a avut probleme cu legea (foarte important!) dar si tu sa nu fii un pericol pentru el la viitor, daca el fura obiecte nu ezita sa suni la politie si acea persoana sa nu fie cu o varsta prea mare pentru standardele tale sper ca esti multumita ca raspund la 02:00 dimineata daca mai vrei sfaturi sa zici ca raspund aproape la orice ora in afara de 00:00 si 13:30 mult succes pe viitor!

| Violleta2022 a răspuns:

Ia o pauza de 1-2 ani si uita de barbati!

| flixbuster a răspuns:

Cere-i/fa rost de lista cu fostele si vezi de ce s-au despartit?

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui întâi să îl cercetezi foarte bine pe viitorul iubit. La prima bănuială in ceea ce îl privește fugi.