| SadLifeSadGirl a întrebat:

Eu am fost prietena cu un baiat si povesteam cu el, vorbeam, ne distram. Dupa ceva timp a inceput sa ma ignore, sa ma evite si sa imi faca in ciuda.S-a mai intamplat asta dar l-am iertat si dupa m-a tradat.Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Jouliete a răspuns:

Ai putea sa ii mai dai o singura sansa, pentru ca fiecare persoana merita o a doua sansa, dar daca se intampla sa te mai raneasca in acest fel ar trebui sa nu mai fii prietena cu el fiidca nu te merita si nu trebuie sa stai sa suferi. Dar sa ii spui dinainte ca daca te mai raneste asa nu o sa ma vorbesti cu el.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să îl ignori un timp.

| Raven a răspuns:

Prietenă sau iubită? Ce vârstă aveți? În ce sens te-a trădat?
Altfel vezi trădarea la 12 ani, față de cum o vezi la 18 iar un prieten care îți înșală încrederea e altceva decât un iubit care face același lucru. Sfaturile diferă în funcție de aceste amănunte.
La modul general ți-aș zice să închei relația, nu poate fi de încredere cineva de genul ăsta iar dacă prietenia cu el îți aduce mai multă tristețe decât bucurie, ce sens are să-i permiți în continuare să te rănească?

| TristanTzara a răspuns:

Depinde ce înseamnă m-a trădat. Dacă nu e ceva serios, nu știu, ai încercat să vorbești cu el despre chestia asta?