| AdelinaAdelina99005 a întrebat:

Eu am o fata de 3 ani am 19 ani sunt despărțită de tatăl ei pentru că ne-am certat fata mereu întreabă de el deși are 3 ani uneori o mint și îi zic ca el e plecat la munca în alta țară dar ea tot ma întreabă de el.Ce pot face în situația asta?

3 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

O distragi cu ceva.

| Dandinelle a răspuns:

Ce relatie mai ai cu el? cum s-a decurs despartirea, sunteti in legatura? o vede? aveti custodie comuna? etc. iar nu in ultimul rand: vrei sa ai de-a face cu tatal copilului, in cazul in care nu aveti custodie comuna?
multe din ce-i zici ai grija sa nu fie ca repros. Copilul la 3 ani probabil a vazut la gradinita/cresa cupluri si e normal sa fie curioasa. In functie de cum iti raspunzi la intrebarile de mai sus, atunci ar trebui sa-ti formezi un raspuns.

| Miruna333 a răspuns:

Nu o minti! Niciodata! Nici macar o singura data, o distrugi de mica cu minciunile.
Spune-i adevararul ca nu moare nimeni. Nu ii faci un bine, ii faci mai mult RAU!