| cosima11 a întrebat:

Eu consider ca mama este cea mai importanta fiinta de pe lumea asta, care trebuie iubita cel mai mult. voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| aly_4607 a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere cu tine mama este totul pentru mine, ea mi-a daruit viata, m-a alintat si m-a invatat sa vorbesc.Cand eram mica si greseam, mama avea intotdeauna un cuvant de incurajare pentru mine, chiar si atunci cand era foarte dezamagita. Dupa o vorba buna si o mangaiere din partea ei totul disparea. Iubirea ei e nepretuita...

28 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Parintii mei sau dus in lumea celor care nu se mai intorc, nu pot sa spun cat de importanti si buni au fost cei doi, dar abia acum cand ei nu mai sunt, iti dai seama cat de mult au insemnat pentru tine dragostea lor, felul lor de a fi si suferi ca ai fi putut sa le oferi mai mult decat ai putut sa le oferi in realitate. Dar e tarziu si timpul nu se mai intoarce inapoi.

| Razvan a răspuns:

Da.De asta spun ca cei care mai au parintii in viata sa ii pretuiasca cat mai multwinking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Depinde de parinti. Sunt copii care cresc doar cu tatal, mai rar e drept. Cat esti tanar parintii sunt cei mai importanti. Cei care au copii insa incep sa simta altfel. Se spune ca cei ce-si pierd un copil sufera mai mult decat pentru unul din parinti. Si, evident, mai este perechea, intr-o relatie matura, la o anumita varsta. Insa totul depinde de circumstante, in unele situatii poate fi un frate sau un prieten. Pentru toti ai loc si nu e nevoie sa faci comparatii. Parerea mea este ca nu trebuie sa pui unitati de masura in iubire. Nu ai de ce.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Aceas parere am si eu love struck
Insa ambii parinti merita iubirea noastralove struck

| Alisa a răspuns:

Eu ii iubesc pe amandoi la fel, desi cu mama am o relatie foarte rece si cu tata una buna. as face orice pentru ei oricand, in ciuda la tot ce se intampla cu mama. mama e unica in viata fiecaruia si nimeni, niciodata nu va mai fi la fel. love struck

| LuS[z] a răspuns:

Ai dreptatehappy

| oz a răspuns:

Si eu la fel.

| anna01 a răspuns:

Parintii sunt importanti, este normal sa ai un atasament mai mare pentru unul dintre ei.In cazurile fericite, mama este cea care te ocroteste si care te iubeste si la randu-i, asteapta sa fie iubita de copil.Alteori, situatia difera.Relativa afirmatia, cand te indragosteti de iubitul tau, nu cred ca te gandesti la cat de mult o iubesti pe mama ta si dragostea incepe sa semene cu recunostinta. Observi cu nedumerire ca poti iubi mai multe persoane in acelasi grad de intensitate.Ma bucur ca-ti iubesti mama atat de mult si-ti doresc sa va bucurati impreuna de relatia asta asa frumoasa!:-D

| AvalohAlyn a răspuns:

Asa este.De mama te atasezi cel mai mult.

| Deea a răspuns:

Asa e
Dar cand iti faci familia ta nu o sa o mai iubesti pe mama la fel cum o iubeai pana acum. O sa pui pe prim plan familia ta si copii tai, apoi o sa urmeze mamawinking

| miauu a răspuns:

Da intr-adevar mama este ce-a mai importanta:X
orice mama isi iubeste copilu indiferent cum este acesta bun rau... golan. purcarias mama il iubeste
chiar daca nu o ascultam, o suparam, o jugnim.ma ma ne iubeste

| cosima11 explică:

Parintii mei inseamna totul pentru mine, dar tot mama e mai speciala happy

| Malvina24 a răspuns:

Il marginalizezi pe taticu!

| Ervin a răspuns:

Hm. bunica (din partea mamei, logic) şi mama sunt cele mai importante persoane pentru mine, nici pe bunicu şi pe taică-miu nu-i las pe dinafară happy

| marry_7650 a răspuns:

Este adevarat mama este speciala pentru noi ea ne intelege cand suntem suparati, obositi sau ne este foame este mereu disponibila sa ne sara in ajutor, cei care o mai aveti respectatio si iubuti-o mult ca merita happy

| ffy a răspuns:

M-ai atins la un punct slab...Mama...am crescut fara tata si e aiurea, mama a tras tot greul noi fiind 3 fete si e naspa tare s-o vezi cum munceste de-i sar capacele sa ne stie bine, doamne si cate nazbatii am mai facut oufff. Daca in momentul de fata s-ar pune problema sa-mi renunt la un rinichi pentru mama as face fara sa ma gandesc la nimic.Intotdeauna mama ramane no1 si nu stiu ce m-as face fara certurile zilnice. Mi s-a facut dor de eacryingcrying

| Matusha a răspuns:

Pentru cei ce isi cunosc mama este intr-adevar o fiinta deosebita, dar sunt copii care nu stiu ce inseamna mama, care nu au fost imbratisati niciodata, carora le este frica de apropierea fizica ce o presupune imbratisarea si te privesc suspiciosi sa nu cumva sa ii lovesti. acesti copii nu vor raspunde niciodata afirmativ la aceasta intrebare. eu lucrez cu astfel de copii si sufar cand le vad privirea goala si trista si inima lipsita de iubirea de mama. din pacate ei nu stiu ce mama

Răspuns utilizator avertizat
| kukubau a răspuns:

Rezonez cu raspunsurile voastretongue (mama-papatongue)

| Manele Man a răspuns:

Eu ii iubesc pe ai mei in proportii egale. Nu exista lege-pe cine sa iubesti mai mult. Fiecare cum simte happy

| pupicel1 a răspuns:

#matusha are dreptate sunt copii care nu ar putea sa raspunda la intrebarea ta

eu de ex nu am avut niciodata parinti nu m-au vrut. m-au crescut matusa si unchiul meu cum au putut ei de bine si le sunt recunoscatoare pentru tot! ca sa raspund cumva:ii consider parintii mei si ii iubesc pe amandoi la fel de mult happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, asa este in momentul de fata mama e cea mai importanta pers din viata mea si ma rog mereu pentru ca sa-i dea Dumnezeu sanatate si putere.As face orice pentru ea sa nu o supar si orice sacrificiu pentru a fi mereu fericita si multumita asa cum mi-as dori sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi suntem de parere ca ai dreptate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tot asa am spus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt de acord cu manele man si cu aly dar sa stii ca pentru mine mai multa dreptate are manele man

| AdaIoana18 a răspuns:

Si eu sunt de acord cu tine imi iubesc ambii parinti, dar pe mami o iubesc mai mult sunt mai atasata de ea este cea mai importanta pers. din viata mea! Noapte buna!|-) |-) Vise placutekiss

| gio a răspuns:

Da. ai dreptate mama este pe locul 1. i-a ti-a dat viata
dar si tatal are un rol important. si el are mare grija de tine
si eu cred ca si el te iubeste aproape ca cum te iubeste si mama ta

eu una asta cred
nu toti gandesc aceleasi lucruri

| mistervirgy a răspuns:

Este adevarat ca mama este cea mai importanta pentru noi, reprezinta o icoana si simt acum parca mai mult de cand nu o mai am.Din pacate mi-am pierdut mama pe 14 iunie si am stat langa ea chiar cand si-a dat ultima suflare, asa ca iubiti-va mamele chiar daca va supara nu uitati ca vine vremea sa treceti cu toti prin ce am trecut eu...