| MaTrIx8378 a întrebat:

Eu cred ca orice baiat sau fata si-ar putea da parerea cu un sfat bun. nu stiu ce sa mai fac sa nu mai fiu asa cu o fata in general. Pai cum sa va zic, eu de fiecare data cand cunosc o fata, fiind singur si imi caut ' iubita' sa zic asa, dau de una de exemplu, care imi place fizic din poze, vorbim cateva zile mai continu, ne dam de inteles ca ne placem reciproc, ca vorbim de o rel intre noi, dar vinovatul sunt eu, pentru ca nu stiu, as fi gen prea gelos, adica nici nu sunt cu respectiva pers, si de exemplu vreau sa imi raspunda repede la mesaje cerandu-i explicati dc nu-mi raspunde, vreau sa vorbeasca doar cu mine, adica aceste chesti stiu ca zapaceste o fata si nu-i place, mai exact nu am incredere atat de repede intr-o persoana, de fel sunt si suparacios., nu stiu cum sa fac sa scap de acest lucru si sa numai prind asa repede drag de o fata, in sensul sa numai fiu asa pasator pentru ca stiu ca eu am de suferit, poate mai sunt si persoane ca mine si poate unele din ele sunteti voi care cititi aceasta problema si poate ma ajutati si pe mine cu un mic sfat. multumesc, ofer funda

Răspuns Câştigător
| Peaches a răspuns:

Va trebui sa inveti ca intr-o relatie este indispensabila increderea. Si rabdarea. Fa exercitii de autocontrol. Ceea ce faci tu, cu timpul poate degenera in agresivitate.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Gresesti mult.
Posesivitatea pe care o arati de la bun inceput si incercarea sa-l acaparezi pe celalalt imediat,alunga orice fata de langa tine si o va alunga pana nu te potolesti.
Trebuie sa te vindeci.
Daca trimiti un mesaj si nu ti se raspunde pe loc,ai rabdare, educa-ti rabdarea!
Nu te gandi imediat, ah, de ce nu-mi raspunde, e cu altul si prostii de genul asta.De unde stii tu ca nu e in fata mamei ei certandu-se sau pe scara tramvaiului,neputand ajunge la telefon?
Ai rabdare,deci.
Pentru ca fiecare om tine la spatiul lui personal si tu il invadezi,il obligi sa-ti dea explicatii FARA sa ti se dea acest drept!
Si risti sa fii antipatizat pe loc!
Stapaneste-te, nu cere asemenea explicatii copilaresti, ba chiar fa si tu la fel de cateva ori si vei vedea ca lucrurile vor avea o insiruire mult mai placuta!
Crede-ma, iti faci singur rau, ai mai multa incredere in tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic. Poate ca prietena ta vrea putina libertate. Stiu ca vrei sa stea cu tine dar trebuie sa mai socializeze si cu altii. Daca era un baiat care vorbea si statea cu ea forte mult te intelegeam dar daca e o fata... Vei trece peste asta. BAFTA!