| NicoletaNico555 a întrebat:

Eu cu fratele meu ne mai certam el are 19 ani iar el 17 şi eu când ma enerveaza rau îl mai zgârâi cu unghiile şi el desi e mare a zis parintilor ca l-am zgariat si au zis ca sunt pedepsita eu cu el ne întelegem bine dar uneori ne mai "batem".Vi se pare normal ca ma u pedepsit ca l-am zgâriat pe fratele meu eu sunt mai mica decât el? Şi ce aţi recomanda să fac?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pacat ca frate-tu nu ti-a tras una peste ochi, ca scapai de pedeapsa parintilor si nu ulrai aici dupa atentie.

| mihai69 a răspuns:

1. Da.
2. a) îți tai unghiile;
2. b) nu vă mai bateți.

| dullcat a răspuns:

E mai bine sa iti temperezi instinctele de pisica, fiindca nu-i frumos.Cu siguranta tie nu ti-ar placea ca el sa te zgarie, nu?

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui să nu vă mai certati. M-aș fi bucurat să am și eu o surioară dar nu am. Să-i spui că este un băiat norocos că te are ca soră și să te protejeze.

| Giulia911 a răspuns:

Foarte normal! Ce ti-am recomanda? Un dresaj!

| Miranjacanela40 a răspuns:

Nu contează cine este mai mare, sau mai mic, contează să înțelegi că în viață trebuie să rezolvi conflictele in cuvinte nu în pumni și nu cu unghiile. E timpul să ști ce este bine și ce este rău.